close
Ubezpieczenie turystyczne – Twoja ochrona podczas wakacji

Ubezpieczenie turystyczne – Twoja ochrona podczas wakacji

Sezon urlopowy to czas, kiedy przeważnie nie myślimy o poważniejszych wypadkach, jakie mogą mieć miejsce podczas wakacji. A warto o tym pomyśleć, gdyż koszty leczenia za granicą mogą mocno nadszarpnąć domowy budżet. Poza kosztami leczenia warto pomyśleć także o jeszcze jednym rodzaju ubezpieczenia – ubezpieczenie kosztów rezygnacji. To pozycja, która powinna być szczególnie przydatna dla rodzin z dziećmi oraz podczas planowania egzotycznej podróży zagranicznej. Wiadomo, tutaj nigdy nic nie wiadomo, a dziecko może rozchorować się przed samym wyjazdem. Szkoda by było wtedy stracić całą kwotę, która została wpłacona za wycieczkę. Coraz więcej osób zaczęło myśleć o tym rodzaju ubezpieczenia podczas pandemii COVID 19. Ubezpieczenie koszty rezygnacji sprawdź

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia to rodzaj ubezpieczenia turystycznego, który jest zupełnie podstawową ochroną i chyba najczęściej wybieraną. Swoim zakresem obejmuje ono ochronę przed poniesieniem kosztów leczenia związanego z nagłym zachorowaniem czy wypadkiem poza granicami Polski. Choć szczegóły zawarte są zawsze w ogólnych warunkach ubezpieczenia to najczęściej ubezpieczyciel zobowiązuje się do zwrotu poniesionych kosztów. Należy się więc liczyć z tym, że najpierw koszty te będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni. Najczęściej ubezpieczenie takie dotyczy:

  • konsultacje z lekarzem
  • zabiegi ambulatoryjne
  • specjalistyczne badania zlecone przez lekaża
  • pobyt w szpitalu wtedy, kiedy leczenia nie można odłożyć do czasu powrotu do kraju

Warto pamiętać, że nie każde ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów wysokiego ryzyka. Sporty wysokiego ryzyka to np. nurkowanie.

Sumy, na które można wykupić dodatkowe ubezpieczenie są bardzo różne, a ludzie wykupujący ubezpieczenie nie mają pojęcia na jakiej podstawie dobrać takie ubezpieczenie.

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego inaczej zwana EKUZ to refundacja jednie niektórych świadczeń lekarskich na terenie 32 krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu EFTA. Nie obowiązuje więc podczas podróży egzotycznych, do krajów położonych poza granicami UE. Nawet w przypadku krajów europejskich ubezpieczenie EKUZ nie pokrywa kosztów transportu medycznego czy akcji poszukiwawczej. Turystyczne ubezpieczenie zapewni Ci spokój podczas wakacji, a Twoim bliskim, którzy zostają w kraju poczucie bezpieczeństwa, że nawet jeżeli coś się stanie, to będziesz mieć zapewnioną odpowiednią opiekę.

Ubezpieczenie podróżne a pokrycie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia to spokojna głowa podczas wakacji. Dzięki temu nie trzeba martwić się o dodatkowe wydatki i opłacanie drogich, zagranicznych lekarzy. Tak każdorazowa wizyta lekarska czy wykonanie badania, a co gorsze zabiegu, wiąże się z ogromnymi wydatkami. Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia daje poczucie bezpieczeństwa.

Jeżeli chodzi o sumę ubezpieczenia czyli wysokość sumy gwarantowanej kosztów leczenia to jest to kwota, która zależy od pewnych czynników. W miejscach, gdzie karta EKUZ działa i obowiązuje dodatkowe ubezpieczenie można wykupić do wysokości 30 000 euro. W pozostałych krajach powinno ono wynosić więcej, a bezpieczne minimum określane jest na kwotę 50 000 euro. Jeżeli natomiast wybierasz się do kraju, który słynie z wysokich kosztów leczenia postaraj się znaleźć możliwie jak najlepszy wariant ubezpieczeniowy. Polisa turystyczna to gwarancja spokojnych wakacji.

22 czerwca 2022481Views

Wakacje w Pobierowie – zaplanuj idealny wypoczynek nad morzem

Trip autem po Europie – gdzie pojechać?