close
Wakacje samochodem – oto kilka propozycji gdzie warto się wybrać

Wakacje samochodem – oto kilka propozycji gdzie warto się wybrać

Posiadanie samochodu oraz prawa jazdy otwiera przed nami wiele nowych podróżniczych możliwości. Nie jesteśmy skazani na konkretne godziny przyjazdów i odjazdów środków komunikacji zbiorowej, nie muszą nas ograniczać wysokie koszty biletów lotniczych, możemy pojechać tam gdzie nas poniesie fantazja. Przeczytaj jak dokonać wyboru miejsca na wakacje samochodem.

Kilka podstawowych zasad wakacyjnych wyjazdów

Zalet podróżowania samochodem na wakacje jest wiele. Jedną z najważniejszych jest to, że sami jesteście sobie w podróży sterem, żeglarzem i okrętem. Nic was nie ogranicza. W zależności od tego, czy podróżujecie sami czy z dziećmi, plan podróży będzie trochę inny. Są jednak niezmienne zasady, których trzeba przestrzegać przed wyruszeniem w daleką trasę: przegląd samochodu (światła, płyny, ogumienie), zapakowanie apteczki, nawigacja i samochodowa ładowarka, zapas wody, a jeśli podróż jest długa – przyda się też lodówka turystyczna. Teraz tylko pozostaje najtrudniejsze. Odpowiedź na pytanie „No to gdzie jedziemy?”.

Na wakacjach z samochodem można wypocząć

Bardzo dużo zależy od tego jak lubicie spędzać czas. Jeśli zależy Wam na połączeniu odpoczynku (rozumianego np. jako leżenie przy basenie) ze zwiedzaniem, idealnym wyborem będzie skorzystanie najpierw z linii lotniczych i udanie się do jakiegoś ciepłego zakątka, np. na Maltę, Kretę, na hiszpańskie czy francuskie wybrzeże, i wynajęcie samochodu tam na miejscu. Kiedy poznacie już wszystkie zakamarki Waszego hotelu i nacieszycie się basenem, będziecie mogli wsiąść w auto i zobaczyć, jak wygląda życie lokalnych mieszkańców. Nie zapominajcie o zabraniu nawigacji i ładowarki samochodowej (tu przeczytasz o rodzajach ładowarek samochodowych). Warto wybrać miejsca, które są dobrą bazą wypadową do takich jednodniowych wycieczek – taki sposób podróżowania sprawdza się szczególnie dobrze na wyspach, które z racji swojego niewielkiego obszaru, można w ten sposób zwiedzić w całości.

Na wakacje samochodem – aktywnie mimo że za kółkiem

Jeśli lubicie aktywny wypoczynek i odrobinę przygody, nie planujcie nic wcześniej. Obliczcie tylko, jaki macie budżet i w zależności od wyniku rozłóżcie przed sobą mapę Polski albo Europy. Cel podróży możecie wybrać na chybił trafił. Zarezerwujcie pierwszy nocleg, a następnych szukajcie na bieżąco. W logistycznym ogarnięciu takiej wyprawy przyda się laptop lub smartfon z dostępem do Internetu, dzięki któremu będziecie mogli na bieżąco dokonywać przeglądu trasy, sprawdzać, do jakich ciekawych miejsc się zbliżacie albo rezerwować kolejne noclegi. Jadąc w taką objazdową podróż lepiej unikać autostrad i głównych dróg, bo w takich wycieczkach nie chodzi o to, by dotrzeć gdzieś szybko, ale o to by jak najwięcej zobaczyć.

Bardzo miło w taki sposób podróżuje się np. po Bałkanach, południu Włoch czy południu Francji. Ale i w Polsce można zafundować sobie taką objazdówkę, szczególnie warto zrobić to w regionach oddalonych od naszego miejsca zamieszkania, tak by poznać miejsca wcześniej nieodwiedzane. Piękne do takich podróży są np. Kaszuby, Jura Krakowsko-Częstochowska czy Mazury.

Zawsze warto poczytać wcześniej o miejscu, do którego się wybieramy. Dobrym pomysłem jest też podpytywanie znajomych o ich wakacyjne doświadczenia.

1 marca 20191520Views2Comments

Berens – bielizna termoaktywna dla miłośników aktywnego odpoczynku

Kemping – sprawdź czemu to doskonały pomysł na wakacje z dziećmi