close
Kemping – sprawdź czemu to doskonały pomysł na wakacje z dziećmi

Kemping – sprawdź czemu to doskonały pomysł na wakacje z dziećmi

Planujesz już tegoroczne wakacje? Rozmaite biura podróży przygotowały dla Ciebie bogatą ofertę wypoczynku za granicą. Gdzie warto pojechać? Jaki rodzaj zakwaterowania wybrać by spędzić idealny czas z całą rodziną a jednocześnie nie wydać majątku? Sprawdź dlaczego kemping to doskonałe rozwiązanie.

Zazwyczaj określenie kemping kojarzy nam się z porośniętym trawą placem, gdzie jeden obok drugiego ustawione są przyczepy kempingowe, namioty lub niewielkie domki. Często bez odpowiedniego zaplecza sanitarnego czy atrakcji dla dzieci. Jednak oferta dużych ośrodków kempingowych, które znajdują się niemal w całej Europie jest całkiem odmienna.

Kemping zamiast hostelu

Na rynku jest coraz więcej biur podróży zajmujących się jedynie ofertą wynajmu kempingów, które często są położonych blisko zabytkowych miast, czy parków rozrywki. Dlatego też stanowią doskonałą bazę wypadową do atrakcyjnych turystycznie miejsc. Same zaś usytuowane w otoczeniu przyrody, w pobliżu jeziora lub nad nad brzegiem morza gwarantują spokój i wypoczynek. Dzięki temu, że możesz wybrać dowolną ilość noclegów jakie chcesz spędzić w danym miejscu, mogą być one doskonałą alternatywą dla osób, które chcą podróżować po różnych krajach by zwiedzać. Niezależnie czy pojedziesz do Niemcy, Czechy, Hiszpanii czy Włoch możesz po drodze zatrzymywać się na kempingu zamiast w hostelu. Jest to szczególnie wygodne podróżując większą grupą osób. Warto również pamiętać, że wybierając się do tych krajów samochodem należy sprawdzić jakie prawa drogowe w nich obowiązują https://kioskpolis.pl/autem-do-czech-niemiec-lub-hiszpanii-o-czym-powinienes-wiedziec/

Komfort i wygoda wypoczynku

Dobrze zagospodarowane kempingi mają formę mniejszych i większych osiedli, na których znajdują się nie tylko domki, namioty czy pola dla kamperów, lecz także sklepy i restauracje. Dzięki temu wszystko znajduje się w zasięgu ręki.

Zależnie od tego ile chcesz wydać i jakie chcesz mieć warunki, masz do wyboru kilka typów zakwaterowania np. duży namiot lub tzw. mobil house o różnej powierzchni, w których bez problemu może mieszkać 6 a nawet 8 osób. Domki posiadają łazienkę, aneks kuchenny i zazwyczaj dwie sypialnie. Dzięki temu i rodzice i dzieci mogą mieć trochę swojej przestrzeni i prywatności. W dobrze zaopatrzonej kuchni bez problemu przygotujecie smaczny posiłek a jeśli nie macie ochoty na gotowanie możecie skorzystać z restauracji znajdujących się na terenie ośrodka lub wybrać się do miasta. Namioty są duże i przestronne usytuowane w pobliżu punktów sanitarnych, w których znajdują się toalety, prysznice, umywalki a także pralnia

Bezpieczeństwo i aktywny wypoczynek

Ośrodki kempingowe są ogrodzone a każdy przyjeżdżający samochodem podaje swój numer rejestracyjny by otrzymać pozwolenie na wjazd. Z związku z tym nikt poza urlopowiczami nie ma prawa wjechać na jego teren. Dzięki temu jest tam bezpiecznie a dzieci mogą się po nim swobodnie poruszać. Co więcej, odpowiednio przygotowana przesterze wokół domków i namiotów umożliwia spożywanie posiłków na świeżym powietrzu.

Dodatkowo wszystkie większe ośrodki mają na swoim terenie baseny, place zabaw a oraz specjalną ofertę dla dzieci, między innymi różnego typu animacje i dyskoteki. Osoby, które chcą zwiedzać okolicę bez samochodu mogą skorzystać z wypożyczalnie rowerów, zaś dla miłośników sportów wodnych są wypożyczalnie sprzętu np. do windsurfingu czy kajaków. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Ponieważ nie zamykamy się w pokojach hotelowych dużo łatwiej nawiązywać nowe znajomości. Zaś wieczorem, gdy dzieci zasnął po całym dniu zabawy, można usiąść przed domkiem ciesząc się spokojem i ciszą otaczającej przyrody.

Warto na koniec również dodać, że cena pobytu na bardzo dobrej jakości kempingu jest o połowę niższe niż w hotelach.

1 marca 20191661Views1Comment

Wakacje samochodem – oto kilka propozycji gdzie warto się wybrać

Sekretne knajpki tylko dla wtajemniczonych – gdzie kryją się speakeasy w Warszawie?