close
Wyjazdy integracyjne – sposób na lepsze zrozumienie i współpracę w zespole

Wyjazdy integracyjne – sposób na lepsze zrozumienie i współpracę w zespole

Budowanie relacji w zespole pracowników to ważna kwestia, która wpływa na funkcjonowanie całej firmy. Brak zgranego teamu utrudnia rozwój i realizowanie zadań. Pracownicy, którzy się lubią, pracują efektywniej. Jakie zalety mają wyjazdy integracyjne?

Jakie są zalety wyjazdów integracyjnych?

Podczas wyjazdów integracyjnych pracownicy nie mają obowiązków związanych z tym, co na co dzień robią w biurze. Mogą skupić się na poznawaniu się nawzajem i pogłębianiu dotychczasowych relacji. Ośmielenie się i otwarcie na innych znacznie wpływa na późniejsze funkcjonowanie w firmie. Teamy, których członkowie dobrze się znają, pracują wydajniej i bardziej zależy im na dążeniu do wspólnych celów.

Wyjazdy integracyjne dla firm wpływają na wizerunek przedsiębiorstwa i szefa, który je organizuje. Kilka dni relaksu na świeżym powietrzu czy w ciekawym miejscu to benefit zarówno dla obecnych, jak i potencjalnych pracowników przedsiębiorstwa. Aktualnie istnieje sporo propozycji na wyjazdy z różnymi aktywnościami, dzięki czemu wiele osób może podczas takiej wycieczki odnaleźć swoje nowy hobby.

Jeśli w zespole pojawiają się jakiekolwiek konflikty czy niedomówienia, to wyjazd integracyjny jest idealną okazją do załagodzenia wszelkich sporów. Warto jednak pamiętać o tym, że aby przyniósł on pozytywne skutki, powinien być dobrze zorganizowany i przemyślany.

Wyjazd integracyjny – dokąd?

Wyjazdy integracyjne dzieli się na krajowe i zagraniczne. W Polsce jest sporo miejsc, w których można spędzić wyjątkowy czas ze swoimi współpracownikami. Popularnym kierunkiem są góry, ponieważ podczas wyprawy można udać się na szlak i spędzić aktywnie czas. Poza tym sporo firm decyduje się również na wyjazd nad wodę.

Grupy czasami jadą nad morze, a niekiedy wybierają się na wycieczkę nad jeziora np. na Mazury. Podczas takich podróży można udać się na rejs, uprawiać sporty wodne czy zorganizować wycieczki rowerowe. Osoby nielubiące aktywności fizycznej mogą też odpocząć na plaży. Poza tym niektóre firmy zabierają swoich pracowników za granicę. Weekend we Włoszech, Grecji czy Austrii to gratka dla fanów podróżowania.

Wyjazd integracyjny i szkolenie w jednym

Wyjazd integracyjny nie musi skupiać się jedynie na rozwoju relacji między pracownikami. Warto uzupełnić go np. szkoleniem, dzięki któremu członkowie wycieczki zdobędą też wiedzą przydatną w pracy lub na co dzień. Może to być wykład związany z działaniami firmy, ale nie tylko. Popularnością cieszą się np. przemowy motywacyjne.

13 stycznia 2023375Views2Comments

Babia Góra – czy to dobry szlak dla najmłodszych?

Fot. Pixabay

Tanie podróżowanie – rezerwuj bez pośredników