close
Tanie podróżowanie – rezerwuj bez pośredników

Tanie podróżowanie – rezerwuj bez pośredników

Fot. Pixabay

Podróże na własną rękę dają ogromne możliwości oraz pozwalają dużo zaoszczędzić. Ta druga zaleta jest szczególnie ważna teraz, kiedy z jednej strony próbujemy nadrobić stracony czas na podróże przez pandemię, a z drugiej strony galopująca inflacja zmusza wszystkich do szukania oszczędności. Sporą część budżetu na urlop przeznaczamy na nocleg. W jaki sposób zatem można zaoszczędzić dokonując rezerwacji samodzielnie?

Z pewnością im szybciej planujemy, tym więcej możemy zaoszczędzić. Ceny noclegów z miesiąca na miesiąc wzrastają. Nie możemy przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja tuż przed weekendem majowym, czy wakacjami. Niestety – obiektywnie patrząc na sytuację, możemy spodziewać się kolejnych wzrostów, dlatego rekomendujemy aby już teraz rozejrzeć się za noclegiem i zarezerwować nocleg odpowiednio wcześniej.

Gdzie dokonać rezerwacji?

Jednym ze sposobów na zmniejszenie kosztów rezerwacji noclegi jest direct booking. To nic innego jak rezerwacja bezpośrednia, czyli rezerwacja noclegu bezpośrednio u właściciela obiektu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pewną część kwoty jaka jest pobierana z naszego konta za zapłatę za nocleg stanowi opłata dla pośredników i agregatorów ofert. Jest prowizja od obiektów hotelowych za rezerwację której turyści dokonują przez dany portal, przez co ceny są wyższe.

Rok temu byliśmy na nartach za granicą. Rezerwacji noclegu w pensjonacie dokonaliśmy przez jeden z największych portali z którego wówczas korzystaliśmy. Jakie było nasze zdziwienie, gdy po przyjeździe właściciel wprost zapytał nas dlaczego nie napisaliśmy maila do niego i nie zapytaliśmy o cenę – zapłacilibyśmy wówczas dużo mniej (cena pomniejszona o prowizję dla portalu). Czemu wcześniej na to nie wpadliśmy? Nie wiemy.

W tym roku sprawdziliśmy jak to działa w praktyce i chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami:

  • staramy się unikać hoteli. Zazwyczaj wybieramy rodzinne pensjonaty, które konkurują z hotelami przede wszystkim ceną, ale również przyjazną atmosferą i jakością. Pensjonaty i wille lub apartamenty rodzinne stanowią nie gorszą (!) alternatywę dla drogich i wystawnych hoteli czy luksusowych apartamentów w centrum Zakopanego. Kilka kroków dalej od centrum można znaleźć ciekawsze miejsca na wypoczynek w korzystniejszej cenie. Zresztą… pobyt w górach kojarzy nam się bardziej z apartament – Kościelisko niż hotel przy Krupówkach;
  • nawiązując bezpośredni kontakt z obsługą obiektu możemy wynegocjować dodatkowy rabat;
  • rezerwując nocleg bezpośrednio przez stronę internetową obiektu jest już na wstępie taniej niż przez portal przeznaczony do rezerwacji. Sprawdziliśmy to na przykładzie rezerwując noclegi koło Zakopanego w obiekcie Willa Izydor http://willaizydor.pl/apartament-rutkowiczowka-koscielisko gdzie możecie zarezerwować apartament rodzinny w Kościelisku , noclegi z widokiem na góry, w tym również noclegi z wyżywieniem. W tym przypadku różnica wynosi kilkaset złotych.
  • przeglądając strony internetowe hoteli można również trafić na bardzo korzystne pakiet cenowe, które nie są dostępne w popularnych wyszukiwarkach noclegów. Warto zwrócić uwagę na oferty specjalne i pakiety promocyjne – np. cena dnia lub oferty ze śniadaniem.

Tanie noclegi blisko Zakopanego? Jak pokazaliśmy powyżej – da się takie znaleźć, a pieniądze, które zaoszczędzicie dzięki naszym poradom możecie śmiało przeznaczyć na dodatkowe atrakcje lub… kolejny wyjazd.

 

Wyjazdy integracyjne – sposób na lepsze zrozumienie i współpracę w zespole

Obraz Stefanie Laubscher z Pixabay

Sachertorte – czy znasz czekoladowy klasyk prosto z Wiednia?