close
Wynajem samochodu w podróży – o czym należy pamiętać?

Wynajem samochodu w podróży – o czym należy pamiętać?

Wynajęcie samochodu w podróży to, bez wątpienia, ogromna swoboda i możliwość indywidualnego zwiedzania danego miejsca, bez konieczności dopasowywania się do środków komunikacji publicznej, czy lokalizacji. Jednak przed wyborem wypożyczalni, należy bardzo dokładnie sprawdzić kilka aspektów, które finalnie mogą okazać się kluczowe, zarówno pod względem komfortu psychicznego, jak i kosztów wyjazdu.

O czym należy pamiętać, wynajmując samochód z wypożyczalni?

W większości przypadków, osoby planujące wypożyczyć samochód, kierują się wyłącznie ceną. Niestety, to kryterium wyboru może być mylące, ponieważ nierzadko cena widoczna na stronie internetowej danego usługodawcy nie odzwierciedla wszystkich kosztów! Dlatego warto szukać wypożyczalni, która stawia na przejrzystość swojej oferty, bez ukrywania kosztów, a wszystkie istotne informacje przekazywane są PRZED odebraniem auta i podpisaniem umowy.

Przykładem takiej wypożyczalni jest bez wątpienia Flex Rent a Car, która świadczy usługi od wielu lat, a zadowolonych użytkowników oraz pozytywnych opinii wciąż przybywa. Wypożyczalnia ta od samego początku postawiła na szczerość i szacunek dla swoich klientów. Wszystkie ważne informacje, których klient potrzebuje, są ujęte w umowie i w OWU (Ogólnych Warunkach Użytkowania). Flex Rent a Car znajduje się w wielu polskich miastach oraz na większości lotnisk, dlatego świetnie nadaje się jako opcja na rozpoczęcie podróży bezpośrednio z hali przylotów.

Na co jeszcze, oprócz ceny, należy zwrócić uwagę przed wynajęciem samochodu w podróży?

Wczesne planowanie

Najbezpieczniejszą opcją jest jak najwcześniejsze zaplanowanie wynajęcia auta, co pozwoli zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Podobnie jak w przypadku miejsca noclegu, tak i wypożyczalnie premiują klientów, którzy planują skorzystanie z ich oferty na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed terminem. Dodatkowo wybór dostępnych samochodów jest znacznie większy, więc nie ma obaw, że w ostatniej chwili ubiegnie nas ktoś inny.

Zatankowane, czy z pustym bakiem?

Wypożyczalnie same ustalają tę kwestię, dlatego koniecznym jest sprawdzenie jej przed podpisaniem stosownej umowy. Gdy odbieramy auto z pełnym bakiem, możemy zwrócić je zatankowane „pod korek” (opcja full-full) lub wybrać opcję z przedpłatą paliwową. Pozwala ona zwrócić samochód bez konieczności dodatkowych opłat czy potrąceń z kaucji.

Przekraczanie granicy

Planując podróż zagraniczną, należy dowiedzieć się, czy oferta danej wypożyczalni obejmuje możliwość przekroczenia granicy lub przetransportowanie auta promem.

Ubezpieczenie

Niezbędne w trakcie każdej podróży jest ubezpieczenie na wypadek nagłych zdarzeń losowych. To samo dotyczy wypożyczonego samochodu, dlatego należy zapoznać się z ofertą wybranej wypożyczalni i wybrać taką, która jest elastyczna i dopasowana do indywidualnych potrzeb. Wypożyczalnia Flex Rent a Car oferuje swoim klientom zniesienie udziału własnego, który pozwoli na komfortowe przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami, bez obaw o dodatkowe koszty na wypadek kolizji lub innych uszkodzeń. Przejrzysta i dopasowana oferta pozwala wybrać taką, która zapewni spokój i nie będzie powodem dodatkowego stresu w podróży.

Auta oferowane przez Flex Rent a Car są nowe, a do tego są dokładnie czyszczone po każdym wypożyczeniu. Warto jednak pamiętać, aby w momencie zwrotu samochód był czysty, a dodatkowe wyposażenie, takie jak fotelik dziecięcy, czy GPS, musi być oddane wraz z nim.


Booking.com

Najlepsze pomysły na jesienny relaks

Jaki magnes do poszukiwań? Wybieramy!