close
Jaki magnes do poszukiwań? Wybieramy!

Jaki magnes do poszukiwań? Wybieramy!

Dzień spędzony na przeszukiwaniu terenu w pogoni za obiektami niezwykłymi, historycznymi czy po prostu zaskakującymi to wyjątkowy sposób na aktywność. Cieszy się ogromną popularnością wśród poszukiwaczy przygód – i nic dziwnego. Dostarcza dreszczyk emocji, przybliża do natury i zamierzchłych czasów. O co chodzi w łowieniu magnesem i jaki magnes do poszukiwań wybrać?

Łowienie magnesem – jak przebiega, o co w tym chodzi?

Największe tajemnice miasta i jego najciekawsze historie kryją się za porzuconymi, poukrywanymi przez bieg lat i naturę artefaktami. Z całą pewnością w każdej miejscowości spoczywa gdzieś wiele wiekowych przedmiotów. Elementy broni wojennej, guziki mundurów, dawne monety, biżuteria, stare narzędzia – natura zabezpieczyła całe mnóstwo wartościowych reliktów. Te przez lata były celowo bądź przypadkowo wrzucane do zbiorników wodnych, porastała je bujna roślinność. Łowienie magnesem to forma aktywności, która pozwala na ich odkrycie.

Poszukiwacze przygód są w pełni świadomi ilości tajemnic, które skrywa każda studnia, jezioro, zarośnięte, zapomniane pole czy bunkier. Wyposażeni w magnes neodymowy o niezwykle silnym polu magnetycznym przeczesują przeróżne tereny w poszukiwaniu artefaktów. Na rynku dostępne są magnesy o szerokim wyborze udźwigu: od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów. Wystarczy, że znajdujący się na dnie rzeki przedmiot będzie miał w sobie domieszkę żelaza, by magnes do poszukiwań bez kłopotu go wyłowił!

Cały proces jest bardzo prosty. Do magnesu przywiązuje się mocną, długą linę. Przy jej pomocy poszukiwacz wpuszcza magnes do przeszukiwanego miejsca – jeziora, studni czy zarośniętej zapadliny. Przedmioty z żelazem są przyciągane przez „urządzenie”, po czym mogą zostać wyłowione na powierzchnię.

Magnes do poszukiwań – na jaki się zdecydować?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli magnesów. Różnią się od siebie przede wszystkim mocą. Wybór uzależniony jest od osobistych potrzeb, wśród których najważniejszą będą oczekiwania związane z połowem. Im większe i cięższe artefakty ma nadzieję znaleźć poszukiwacz, w tym mocniejszy magnes do poszukiwań powinien się wyposażyć. Należy mieć także na uwadze wagę jego samego – tak, by utrzymanie wabika wraz z przyczepionymi przedmiotami było możliwe.

Kupując swój pierwszy magnes, warto zdecydować się na nieco słabszy i lżejszy model. Pozwoli on na zweryfikowanie czy hobby rzeczywiście będzie tak zajmujące, jak się wydawało. Z czasem będzie można wyposażyć się w dodatkowy, mocniejszy. Z całą pewnością dobrą decyzją jest zakupienie na pierwszy raz zestawu, a więc magnesu w pakiecie z rękawiczkami i liną z uchwytem.

Z całą pewnością należy zastanowić się nad miejscem montażu mocowania. Może występować w wersji górnej, bocznej lub hybrydowej – górnej z boczną. Ma to związek przede wszystkim z wygodą poszukiwacza i tego, gdzie spuszcza magnes. W przypadku bardzo wąskich miejsc najlepiej sprawdzi się mocowanie boczne. Istotnym czynnikiem wyboru jest także powłoka magnesu. By był jak najbardziej odporny na rdzewienie, warto zdecydować się na model w powłoce antykorozyjnej.

Wybrany magnes powinien być przede wszystkim wytrzymały i w pełni dostosowany do potrzeb konkretnego poszukiwacza przygód.


Booking.com
29 października 20208107Views1Comment

Wynajem samochodu w podróży – o czym należy pamiętać?

Jaworki – urocza wieś na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego