close
Najlepsza wycieczka szkolna – tylko w Małopolsce

Najlepsza wycieczka szkolna – tylko w Małopolsce

Nie ma się co oszukiwać. To już najwyższy czas, by zacząć myśleć o wycieczce klasowej. Wypadające w styczniu i lutym ferie zimowe wyznaczają połowę roku szkolnego, a do wiosny pozostało zaledwie kilka miesięcy. Nie warto odkładać decyzji na ostatnią chwilę i nerwowo szukać noclegu, przewoźnika czy wolnych biletów do atrakcji. Jaki kierunek wybrać? Małopolska jest idealna na wycieczki klasowe dla uczniów w każdym wieku.

Małopolskie atrakcje na wycieczki klasowe

Małopolska jest regionem, który łączy wspaniałe krajobrazy, możliwości aktywnego spędzania czasu z licznymi zabytkami i fascynującymi miastami. Już te walory sprawiają, że świetnie nadaje się jako kierunek szkolnej wycieczki, ponieważ pozwala na zbudowanie różnorodnego programu wyjazdu, w którym nie zabraknie poznawania bogatej przeszłości i kultury, ciekawostek przyrodniczych oraz aktywności na świeżym powietrzu. Czy jest tu miejsce na zabawę i relaks? Oczywiście. Małopolski Zator znajdujący się w samym sercu regionu poszczycić się może największym Parkiem Rozrywki w Polsce, który jest jednocześnie Parkiem Roller Coasterów Nr 1 w Europie.

Planowanie wyjazdu klasowego to skomplikowana sprawa. Trzeba uwzględnić racje zarówno uczniów, jak i nauczycieli i rodziców. Wycieczka do Krakowa (https://westerncamp.pl/wycieczka-szkolna-do-krakowa/) to zawsze świetny pomysł, tym bardziej że liczba różnorodnych atrakcji w stolicy Małopolski cały czas rośnie. To oczywiście wspaniałe, zabytkowe miasto z miejscami ważnymi dla historii Polski, ale ich odwiedzanie można powiązać z choćby rejsem po Wiśle, wizytą w Zoo, nowoczesnymi, interaktywnymi muzeami czy Ogrodem Doświadczeń. Ponadto dzięki swojemu położeniu Kraków może być łączony podczas wycieczek zarówno z czasem spędzanym w Tatrach, Beskidach, jak i Pieninach, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej albo zwiedzaniem jednej z wpisanych na listę UNESCO zabytkowych kopalni soli w Bochni lub Wieliczce.

Energylandia – małopolska stolica rozrywki

Wycieczka szkolna to czas, kiedy uczniowie mają szansę pobyć razem w sytuacjach odbiegających od codzienności. Dlatego marzeniem większości z nich jest także oderwanie się od wszystkiego, co szkołę przypomina. Podczas klasowej wycieczki walory edukacyjne są bardzo ważne, ale trzeba je zrównoważyć zabawą i relaksem. A gdzie jest do tego lepsza okazja niż w Energylandii?

Znajdujący się w Zatorze, niemal w centrum regionu Park Rozrywki to atrakcja, w której odnajdą się zarówno uczniowie młodszych klas, jak i licealiści. Moc zróżnicowanych atrakcji, kolejek, roller coasterów, karuzel daje możliwość bezpiecznej zabawy z odrobiną szaleństwa. Energylandia może być zarówno celem samodzielnej, na przykład jednodniowej wycieczki, jak i uzupełnieniem programu realizowanego np. w Krakowie, na Jurze czy w górach. W sąsiedztwie znajduje się kompleks Western Camp (https://westerncamp.pl/dla-szkol/) utrzymany w klimacie Dzikiego Zachodu. Nocleg w Indiańskim Tipi, Domku Szeryfa, Wozie Kowbojskim, a od sezonu 2024 także w Domku na Wodzie to nie tylko odpoczynek, ale i kolejna atrakcja klasowej wycieczki. Na terenie kompleksu oprócz restauracji znajdują się też tereny rekreacyjne, boiska, miejsca ogniskowe, co pozwala zaplanować wieczorną integrację klasową.

25 stycznia 2024642Views

Bukowina Tatrzańska. Co warto zwiedzić?

Pomysły na wakacje w maju