close
Bukowina Tatrzańska. Co warto zwiedzić?

Bukowina Tatrzańska. Co warto zwiedzić?

Tatry przyciągają turystów z różnych regionów świata. Zimą są chętnie odwiedzane przez miłośników białego szaleństwa i jazdy na nartach lub desce snowboardowej. Latem z kolei przez osoby spragnione górskich wędrówek, które chcą podziwiać piękno tutejszej przyrody. Wśród najczęściej odwiedzanych miejscowości w tym rejonie, obok Zakopanego można wymienić Bukowinę Tatrzańską, która może być świetną bazą wypadową w górskie zakątki, choć ta niewielka Podhalańska wieś również ma wiele do zaoferowania. Co warto zwiedzić podczas pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej? Podpowiadamy.

Co warto zobaczyć w Bukowinie Tatrzańskiej?

Bukowina Tatrzańska to wieś, która znajduje się w odległości około 16 km od Zakopanego, dzięki czemu noclegi rezerwują tu osoby, które chciałyby korzystać z szeregu atrakcji, jakie oferują Tatry, jednak stroniące od zakopiańskiego zgiełku. Apartamenty Bukowina Tatrzańska gwarantują nie tylko piękne widoki, ale również bliskość wielu atrakcji. W samej Bukowinie możemy zobaczyć na przykład Dom Ludowy, który jest jednym z największych drewnianych domów w Polsce. Obecnie znajduje się w nim Centrum Kultury. W tej niewielkiej wsi znajdziemy również inne ciekawe drewniane zabudowania. Część z nich to pensjonaty powstałe jeszcze w okresie międzywojennym. Ciekawym miejscem jest też Zagroda Sołtysów znajdująca się 5 km od Bukowiny Tatrzańskiej, w Jurgowie.

Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej

W Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się wiele wyciągów zarówno talerzykowych, orczykowych, jak i krzesełkowych, w których sąsiedztwie znajdziemy wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego. Dlatego też miejscowość ta jest chętnie odwiedzana przez miłośników sportów zimowych. Jeżeli jednak preferujemy spędzać wolny czas w inny sposób, w Bukowinie Tatrzańskiej możemy przespacerować się, podziwiając górskie szczyty lub pojechać do term Bukovina. Jest to imponujący kompleks basenów, w których znajduje się aż 12 zbiorników. Mają temperaturę od 28 do 34 stopni. W obiekcie tym dostępnych jest też szereg dodatkowych atrakcji, takich jak sauny, tężnia solankowa, zjeżdżalnie czy centrum spa, dzięki czemu w termach Bukovina można spędzić cały dzień z rodziną, bawiąc się i wypoczywając.

Atrakcje w pobliżu Bukowiny Tatrzańskiej

W pobliżu Bukowiny Tatrzańskiej znajduje się wiele atrakcji związanych z urokami Tatr. Zatrzymując się w tej niewielkiej wsi, możemy więc udać się na Morskie Oko, Kasprowy Wierch czy Gubałówkę. Jeżeli nie chcemy zdobywać górskich szczytów, lecz jesteśmy zainteresowani wycieczkami pieszymi lub rowerowymi, w tych okolicach znajduje się wiele dolin. Wśród najpopularniejszych wymienia się Dolinę Chochołowską, Dolinę Strążyską, czy Dolinę Kościeliską. Są one najchętniej odwiedzane przez turystów. Jeżeli jednak chcemy przespacerować się mniej uczęszczanymi szlakami, w tej okolicy znajdziemy szereg innych atrakcji takich jak na przykład szlak Doliną Ku Dziurze. Będąc w Bukowinie Tatrzańskiej, warto odwiedzić również Zakopane, gdzie znajduje się wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, takich jak na przykład skocznia narciarska Wielka Krokiew, kolejka na Gubałówkę czy Muzeum Tatrzańskie.

 

25 stycznia 2024466Views

Jak zapewnić sobie Internet na podróż do Wietnamu?

Najlepsza wycieczka szkolna – tylko w Małopolsce