close
Atrakcje dla dzieci w Karpaczu – jak spędzić udany czas z najmłodszymi w Karkonoszach?

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu – jak spędzić udany czas z najmłodszymi w Karkonoszach?

Latem wielu Polaków decyduje się na rodzinne wakacje. Przerwa od zajęć w szkole to doskonała okazja, aby wziąć urlop w pracy i razem z dziećmi pojechać na dłuższą wycieczkę w ciekawe miejsce. To również czas kolonii, w których pociechy bardzo chętnie biorą udział. Kiedy już określimy termin naszego wyjazdu pozostaje zadecydować dokąd się udamy, a myśląc o Polsce mamy do dyspozycji naprawdę wiele interesujących miejsc. Przeczytaj, dlaczego Karpacz dla dzieci jest idealną propozycją i jakie atrakcje dla najmłodszych kryje miasto i jego okolica.

Karpacz – atrakcje dla dzieci

Od wielu lat Karpacz przyciąga turystów z całego przekroju wiekowego i o różnych zainteresowaniach. To jedno z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych i celów turystyki górskiej w kraju. Położony w południowej części województwa dolnośląskiego jest prawdziwą mekką dla miłośników gór, ale nie tylko. Liczne atrakcje w okolicy pozwalają spędzić tu wspaniały czas również osobom, które niekoniecznie lubią górskie wędrówki, ale chcą pooddychać świeżym powietrzem.

Górskie wędrówki – to zdecydowanie największa atrakcja Karpacza dla dzieci i dorosłych. Wielu rodziców decyduje się zaszczepić pasję u swoich pociech, a Karkonosze są idealną okazją do spróbowania pobudzenia zajawki u najmłodszych. W okolicy można znaleźć wiele szlaków pieszych, które prowadzą zarówno przez piętra lasu, jak i po terenach wyeksponowanych, dzięki czemu dziecko może poznać w praktyce uwarunkowania środowiskowe gór, a także zachwycić się zapierającymi dech w piersiach widokami. Wśród szlaków górskich dla dzieci w Karpaczu, które mogą być dla nich dużymi atrakcjami, warto wymienić szlak nad Mały Staw/do Schroniska Samotnia, Krucze Skały oraz bardziej wymagający szlak na Śnieżkę.

Świątynia Wang – to miejsce, które jest żywcem wyjęte z nordyckich baśni. Ten XII-wieczny kościół zachwyca architekturą, a także bogatą i ciekawą historią, która na pewno zainteresuje najmłodszych. Zbudowany daleko na północ od Karpacza został przetransportowany tutaj w pierwszej połowie XVIII wieku drogą lądową, morską oraz rzeczną. Z miejscowości Wang rozebrany kościół przewieziono do Szczecina, następnie do Berlina, skąd Odrą spławiono go do Malczyc, a następnie Karpacza Górnego. To zdecydowanie jedna z największych atrakcji Karpacza dla dzieci, dzięki której przeniosą się w daleką i magiczną przeszłość.

Miejska kolej linowa – jest najłatwiejszym sposobem, aby dostać się z dzieckiem w widokowe miejsce w Karpaczu. Kolej ma długość 2229 metrów i wywozi turystów wagonikami na 1375-metrową górę Kopę. To świetna atrakcja dla dzieci w Karpaczu, dzięki której bez wysiłku mogą podziwiać piękną okolicę miasta.

Dziki Wodospad – to jedna z atrakcji, które pozwalają zachłysnąć się górską naturą w obrębia Karpacza. Co prawda wodospad został spiętrzony sztucznie, ale jego okolica i szum wody reprezentują karkonoskie lasy, w których króluje cisza i wolność.

Western City – będąc w Karpaczu możemy przenieść się na chwilę na Dziki Zachód i poznać kulturę oraz życie codzienne, które toczyło się przed wiekami na obszarze dzisiejszych południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych. Wszystko to dzięki westernowemu miasteczku znajdującemu się tuż obok miasta. Ta atrakcja dla dzieci w okolicy Karpacza będzie niezapomnianą przygodą, świetnie łączącą dobrą zabawę z poznawaniem historii dawnych mieszkańców Ameryki.

Wymienione powyżej atrakcje to tylko niektóre miejsca, które są najciekawszymi atrakcjami dla dzieci w Karpaczu. Warto wspomnieć także o aquaparkach, torach saneczkowych i innych, bardziej standardowych miejscach jak kina i place zabaw. W Karpaczu znajdziemy też rozbudowaną ofertę muzeów, w tym bardzo interesujących dla dzieci Muzeum Klocków, Karkonoskie Tajemnice oraz Muzeum Sportu i Turystyki.

Karpacz – gdzie na sanki z dzieckiem?

Niektórzy mogą być zaskoczeni, ale atrakcje dla dzieci latem w Karpaczu to także sanki! Oprócz wymienionych wcześniej torów saneczkowych dzieciaki mogą skorzystać z takich możliwości na skoczni narciarskiej Orlinek. To właśnie tam w okresie letnim oraz przez inne miesiące i pory roku organizowane są zjazdy saneczkarskie. Długość zjazdu wynosi aż 1060 metrów, a podjazdu 350 metrów, dzięki czemu frajda jest naprawdę spora. Sanki rozwijają prędkość do 30 km/h.

Gdzie zjeść w Karpaczu z dzieckiem?

Po całodziennej zabawie i zwiedzaniu atrakcji dla dzieci w Karpaczu należy zjeść pożywny posiłek, który uzupełni energię. Miejscem, do którego należy zawitać, aby zjeść z dzieckiem w Karpaczu jest restauracja Mamma Mia – restauracja ceniona wśród smakoszy kuchni włoskiej. Po podróży przez góry, amerykański Dziki Zachód czy letnie szaleństwa na sankach można przenieść się smakowo do prawdziwej włoskiej trattorii i skosztować tamtejszych specjałów – a te dzieci z pewnością uwielbiają.

Restauracja znajduje się w Leśnym Dworze, który jest świetnym połączeniem hotelu i restauracji, a kompleks mieści się w starym, XIX-wiecznym budynku, dzięki czemu zatrzymując się tutaj dzieciaki i ich rodzice mogą bezpośrednio obcować z historią regionu. To wyjątkowe miejsce jest atrakcją dla dzieci samą w sobie, a dostępna tutaj infrastruktura pozwoli najmłodszym na spędzenie świetnego czasu w otoczeniu majestatycznych Karkonoszy. Leśny Dwór położony jest Karpaczu Górnym, w pobliżu górskich szlaków oraz miejsc przepełnionych atrakcjami. Niedaleko jest stąd do ikonicznej Świątyni Wang, wyciągu na Kopę, skoczni narciarskiej Orlinek oraz zapory na Łomnicy, a naturalne otoczenie sprawi, że wakacje z dziećmi w Leśnym Dworze w Karpaczu będą zdecydowanie udane. Kliknij tutaj, aby przejść do ich strony. W Leśnym Dworze zrealizować możemy nasz Bon Turystyczny.

Obozy młodzieżowe lato 2022. Zagraniczne obozy młodzieżowe, czy może kolonie w Polsce? Ciekawy i aktywny wypoczynek dla młodzieży z Tripky.pl

Czym cechują się buty motocyklowe Shima?