close
Najpiękniejsze trasy rzeczne na spływ deską SUP w Wielkopolsce

Najpiękniejsze trasy rzeczne na spływ deską SUP w Wielkopolsce

Sporty wodne cieszą się ogromną popularnością. Jednym z ich rodzajów jest SUP – wiosłowanie na stojąco. Jest to stosunkowo jeszcze młody sport, ale już cieszący się bardzo dużą popularnością. Amatorów tego sportu nie brakuje także w Polsce. W wielu regionach naszego kraju jest szereg akwenów, na których panują wspaniałe warunki do uprawiania SUP.

Kto może uprawiać SUP?

SUP to rodzaj aktywności fizycznej, który jest odpowiedni praktycznie dla każdego. Na desce SUP mogą pływać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co więcej, sport ten nie zna praktycznie ograniczeń wiekowych. Pływać mogą więc również dzieci i osoby starsze. Do pływania na SUP-ie nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności. Jest to też sport, który mogą uprawiać osoby, które nie prowadzą aktywnego stylu życia. Podstaw pływania na desce SUP można nauczyć się w bardzo krótkim czasie.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Jaką deskę SUP kupić?

W sprzedaży dostępnych jest dwa rodzaje desek SUP. Deski SUP mogą być twarde lub pompowane. Deski twarde produkowane są w taki sam sposób jak deski surfingowe. Twarde deski SUP składają się ze styropianowego rdzenia obłożonego kilkoma warstwami laminatu. Laminat może być wykonany z kevlaru, włókna szklanego, węgla albo żywicy epoksydowej. Osobom, które chcą SUP uprawiać rekreacyjnie polecamy deski pompowane. Są one mało podatne na uszkodzenia mechaniczne. Złożone zajmują bardzo mało miejsca. Osoby, które chcą uprawiać pływanie na SUP muszą zaopatrzyć się nie tylko w deskę, ale też w kilka dodatkowych akcesoriów. Jednym z nich jest leash – smycz, która łączy pływaka z deską. Dodatkowym, niezbędnym elementem wyposażenia każdej osoby, która chce pływać na desce SUP jest kamizelka asekuracyjna.

Gdzie można pływać na desce SUP?

Do najbardziej popularnych zbiorników wodnych, które świetnie nadają się do pływania na desce SUP należą stawy, zalewy i jeziora. Nie występują na nich wiry wodne, a linia brzegowa jest dość blisko, Są więc akweny, na których z powodzeniem mogą pływać na desce SUP osoby, które w tej dyscyplinie dopiero stawiają pierwsze kroki. Na desce SUP można pływać także na rzekach. Należy jednak pamiętać, że nie każda rzeka jest odpowiednia do pływania na desce. Rzeki o bardzo silnym nurcie czy płytkie oraz te o kamienistym podłożu raczej należy omijać. Osoby, które w pływaniu na desce SUP mają już duże doświadczenie mogą zdecydować się również na pływanie po morzu.

Jeśli jednak jesteście sceptycznie nastawieni do wypróbowania deski SUP na rzece — warto przemyśleć zakup kajaka pompowanego. Zajmuje on podobną ilość miejsca co deska, a dzięki możliwości spuszczania powietrza jest o wiele łatwiejszy w transporcie niż kajak tradycyjny. Ofertę kajaków dmuchanych ze sprawdzonego polskiego sklepu internetowego znajdziecie pod tym linkiem -> https://campsup.pl/kajaki-pompowane

Ciekawe miejsca w Wielkopolsce do pływania na SUP

Wielkopolska jest jednym z regionów, które śmiało można polecić osobom, które chcą pływać na desce SUP. Amatorom SUP polecamy między innymi Jezioro Strzeszyńskie. Jest to jezioro położone na północno-zachodnim krańcu Poznania. Pływanie na tym akwenie można więc połączyć ze zwiedzaniem stolicy regionu. Nad jeziorem położony jest ośrodek wypoczynkowy z czynną przez cały rok restauracją. Ośrodek dysponuje także miejscami noclegowymi. W zachodniej części Poznania położone jest Jezioro Kierskie, które również polecamy miłośnikom SUP. Na desce SUP można pływać także na rzece Warta i to na całej jej długości. Szczególnie atrakcyjny jest odcinek Warta – Cybina. Trasa biegnie wokół Ostrowa Tumskiego w Poznaniu. Na krótki wypad warto polecić także rzekę Rurzycę. Ma ona tylko 25 km długości, osoby, które na desce pływają od dłuższego czasu, mogą ją pokonać w jeden dzień. Na wiele atrakcji i doznań można liczyć też na rzece Gwda.

Pływanie na desce SUP zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Amatorów tej dyscypliny nie brakuje także w Polsce. Okazuje się, że nasz kraj ma świetne warunki do pływania na desce SUP. Piękne trasy na amatorów tego sportu czekają między innymi w Wielkopolsce.

Unijny pakiet Fit for 55 będzie wyzwaniem dla lotnictwa. Pasażerowie muszą się nastawić na podwyżki cen biletów

Kolonie, obozy, wycieczki – jak wybrać najlepszą ofertę?