close
Baseny termalne w Termy Bukovina

Baseny termalne w Termy Bukovina

Termy Bukovina każdego roku przyciągają tłumy turystów, którzy chcą zaznać niezapominanych wrażeń. To doskonałe miejsce do wypoczynku dla całej rodziny, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Czym cechują się baseny termalne? Dlaczego warto je odwiedzić? Co znajdziemy w strefie SPA?

Baseny termalne

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Baseny termalne robią niesamowite wrażenie. W Termach Bukovina możemy postawić jednocześnie na doskonałą zabawę, relaks, jak i zdrowie. Wody termalne pochodzą prosto z Wysokiego Wierchu, natomiast w otoczeniu basenu podziwiać można Tatrzański park Narodowy. Co ciekawe, wody termalne wydobywane są z głębokości 2,4 km z północno-zachodniego zbocza góry Wysoki Wierch. Bardzo dobrze oddziałują na nasze zdrowie i kondycję skóry, dając jednocześnie relaks i wpływając na świetną zabawę.

Zalety kąpieli w wodzie termalnej

Kąpiel w wodzie termalnej ma wiele zalet, które przede wszystkim pozwalają na ukojenie nerwów po całym dniu pracy. Oprócz relaksu basen termalny oddziałuje zdrowotnie na nasz organizm za pomocą specyficznej mineralizacji. Wody bazują bowiem na unikalnym składzie pierwiastków i mikroelementów, które oddziałują na nasze zdrowie. Ponadto, basen tego typu bardzo dobrze wpływa na stan skóry, przyspieszając gojenie się stanów zapalnych oraz łagodzenie podrażnień różnego typu.

Termy Bukovina słyną z tego, że zastosowane wody termalne są niezwykle skutecznym środkiem rehabilitacyjnych oraz leczniczym. Składniki, jakie posiada woda, to:

  • wapń (Ca),
  • sód (Na),
  • potas (K),
  • siarka (S),
  • chrom (Cr),
  • Magnez (Mg).

Kąpiel w wodzie pełnej minerałów oddziałuje korzystnie na całe ciało i organizm, przede wszystkim także na układ sercowo-naczyniowy i mięśniowo-kostny. Regularne stosowanie tego typu kąpieli pomaga zwalczać bóle głowy, jednocześnie przyspieszając przemianę materii i rekonwalescencję po zabiegach i schorzeniach. Ponadto, dzięki temu zniwelujemy bóle, stany zapalne, jak i uchronimy organizm przed chorobami serca oraz wpłyniemy na regulację gospodarki hormonalnej organizmu.

Strefa SPA

W tym miejscu z powodzeniem zregenerujemy organizm w rozbudowanej strefie SPA. Skorzystać możemy z łaźni parowej, sauny fińskiej, lakonium, kabiny na podczerwień oraz strefy schładzania i wypoczynku. Do seansu w saunie warto zakupić profesjonalne kosmetyki, które wpłyną na skuteczną pielęgnację całego ciała. Po przebyciu seansu w saunie korzystne będzie skorzystanie z basenów schładzających, kostkarki lub prysznica wrażeń. Dwa baseny schładzające znajdują się w budynku, natomiast jeden jest efektownie oświetlony i umieszczony został na zewnątrz. Kostkarka daje możliwość schłodzenia całego ciała kostkami lodu, a prysznic wrażeń bazuje na zaznaniu kąpieli gorącej, zimnej lub z delikatnie schłodzoną bryzą. Z pewnością dzięki temu odpocznie nie tylko nasze ciało, lecz także umysł, a my zyskamy zastrzyk energii.

Termy Bukovina to unikalne miejsce położone u podnóża Tatr. Odpoczniemy tutaj od miejskiego zgiełku, oddając się atrakcjom wodnym lub korzystając ze strefy SPA.


Booking.com
27 sierpnia 20202338Views
Obraz drpainmm z Pixabay

Jak przygotować się do wyjazdu na Mazury?

Planujesz urlop w Zatorze? Wybierz komfortowy nocleg