close
Gorące źródła w Zakopanem i okolicach. Sprawdź, gdzie warto się zrelaksować

Gorące źródła w Zakopanem i okolicach. Sprawdź, gdzie warto się zrelaksować

Jest zatłoczone, miejscami straciło już swój architektoniczny urok, ale mimo to wciąż przyciąga niczym magnes. Zakopane budzi skrajne emocje, natomiast nadal jest to jedna z najatrakcyjniejszych destynacji turystycznych w naszym kraju. Zwłaszcza, że oferta Zakopanego i okolic szybko się zmienia, spełniając oczekiwania coraz bardziej wymagających turystów. To już nie tylko górskie szlaki, wjazd kolejką na Kasprowy Wierch i spacery po Krupówkach, ale także bardzo popularne gorące źródła w Zakopanem i regionie. Chcesz zasmakować relaksu przez wielkie R? W takim razie wiesz już, jak spędzić najbliższy wolny weekend.

Podhale to zagłębie wód termalnych

Bardzo bogate złoża geotermalne stanowią nie tylko atrakcję turystyczną regionu, ale także mają duży potencjał gospodarczy i energetyczny. Ciekawostką jest fakt, że część domów w Zakopanem korzysta już z sieci ciepłowniczej zasilanej właśnie gorącą wodą termalną. To może być jeden ze sposobów na poprawę jakości powietrza, czyli bolączkę całego Podhala.

Póki co jednak gorące źródła w Zakopanem i regionie są wykorzystywane przede wszystkim do celów rekreacyjnych i uzdrowiskowych. Woda termalna pozyskiwana z głębokich pokładów zasila nowoczesne kompleksy basenowe, przyciągające na Podhale nie tylko polskich, ale też zagranicznych turystów.

Kąpiele w wodzie termalnej to idealna recepta na stres, problemy skórne, mięśniowe i stawowe, ale także schorzenia układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia metaboliczne i hormonalne. Badania potwierdziły zbawienny wpływ takiej wody na ludzki organizm, dlatego kontakt z nią zaczyna być ważnym elementem terapii i rehabilitacji np. po wypadkach, ciężkich urazach czy w ostatnim czasie także po COVID-19.

Dodatkowo woda z głębokich źródeł ma wybitne właściwości kosmetyczne. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przyspiesza gojenie ran, poprawia sprężystość skóry, doskonale nawilża, sprawdza się w terapii różnego rodzaju dermatoz (w tym m.in. trądziku, AZS czy łuszczycy) oraz wykazuje działanie przeciwstarzeniowe.

Propozycja całoroczna

Podhale już dawno przestało być kojarzone wyłącznie z wakacyjnym czy feryjnym kierunkiem turystycznym. Zakopane i okolice przyciągają gości przez cały rok, także jesienią i wczesną wiosną, kiedy to jest znacznie mniejszy tłok, co pozwala docenić uroki unikalnej tatrzańskiej przyrody. Duży wpływ na rosnącą popularność regionu poza głównym sezonem mają także gorące źródła.

Jesienią czy wiosną szczególnie chętnie korzystają z nich kuracjusze, ale też pary, dla których jest to doskonała okazja do złapania oddechu od codziennych obowiązków. Termy przyciągają również rodziny z dziećmi, które szukają atrakcyjnych miejsc na weekendowe wypady za miasto – sprzyja temu coraz lepsze połączenie drogowe z Zakopanem.

Najlepsze termy w okolicach Zakopanego? Mamy swojego faworyta

Mieliśmy okazję przetestować różne gorące źródła w Zakopanem i bezpośredniej bliskości stolicy polskich Tatr. Zawsze najchętniej wracamy do Term BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl). Ten imponujący kompleks basenowy, jeden z najnowocześniejszych w Europie, znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej, zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od Zakopanego.

Termy BUKOVINA to przepięknie położony obiekt, sąsiadujący z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, oferujący widok na Tatry Wysokie i Zachodnie. Jednak nie dla widoków tu przyjeżdżamy. Przede wszystkim mamy do dyspozycji świetne baseny wypełnione wodą termalną o temperaturze od 30 do 38 stopni Celsjusza.

Warto podkreślić, że woda zasilająca Termy BUKOVINA jest pozyskiwana z głębokości 2400 metrów i zawiera 28 najcenniejszych składników mineralnych (w tym chrom, wapń, magnez, żelazo, chlor, potas czy sód). Woda ma korzystny dla ludzkiego zdrowia bilans jonowy, co podnosi jej właściwości terapeutyczne.

W Termach BUKOVINA nikt nie będzie się nudzić. Na dorosłych czeka m.in. znakomita strefa SPA z aż 8 saunami i jacuzzi. Najmłodsi goście mogą do woli szaleć na imponujących zjeżdżalniach. Do dyspozycji są również restauracje i bary ze zdrowymi przekąskami, dlatego można tutaj śmiało spędzić cały dzień, a najlepiej kilka zatrzymując się w czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA.

Wizyta w gorących źródłach w okolicach Zakopanego jest szczególnie dobrą propozycją na zbliżające się ferie, zwłaszcza dla osób, które będą chciały się zrelaksować i zregenerować po szaleństwach na stoku. Więcej o tym przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/narty-gorace-zrodla-w-zakopanem-idealne-polaczenie.

Castillo de Santa Barbara na wulkanie Guanapay Źródło: www.todopueblos.com

Lanzarote: mniej znane oblicze wyspy

Czeskie rzemiosło tradycyjne: atrakcje, jakich nie znasz!