close
Akcesoria, w które warto wyposażyć rower zimą

Akcesoria, w które warto wyposażyć rower zimą

Uprawianie sportu, zdrowe odżywianie się i regularny tryb życia zostały ostatnimi czasy bardzo rozpowszechnione. Ludzie przykładają coraz większą wagę do tego co jedzą oraz jak to wpływa na ich samopoczucie. Wzrosła świadomość społeczności w tym temacie.

Chociaż siłownie są wypełnione ćwiczącymi głównie po świętach Bożego Narodzenia i Nowym Roku (kiedy trzeba spalić te wszystkie skonsumowane kalorie oraz trzymać się swoich postanowień na przyszły rok), a także na wakacjach, to jednak ćwiczyć powinno się przez okrągły rok. Niekiedy może okazać się to utrudnione ze względu na fakt, że niektóre sporty wymagają pobytu na zewnątrz. Przykładami są bardzo popularne bieganie oraz jazda na rowerze. Polska jest uznawana za stosunkowo zimny kraj, dlatego często warunki atmosferyczne nie pozwalają na wysiłek fizyczny tego typu. Wytrwali jednak się nie poddają i szukają wszelkich sposobów, aby móc nawet w zimie ruszyć na wycieczki rowerowe. Jakie można wybrać więc akcesoria rowerowe (przykładowo na rowery górskie), aby ułatwić sobie to zadanie?

Jeżdżenie na rowerze zimą

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wielką przyjemność można czerpać z używania roweru jako środka transportu w czasie zimy. Wystarczy jedynie trochę ułatwić sobie to „rowerowe życie”. Sprawdzi się to także wtedy, kiedy nasze dzieci nie mają blisko do szkół, a dookoła znajdują się niekorzystne połączenia komunikacyjne. Rowery dziecięce także mogą zostać wyposażone w specjalne akcesoria. Nierzadko takie gadżety można zrobić własnoręcznie! Dzięki nim codziennie rano będzie można ruszyć z dzieckiem do szkoły i spędzić z nim wspaniały czas.

Pokrowiec na siodełko

Jeżeli w telewizji, prasie czy radiu zaczynają nas straszyć, że nadciąga arktyczne powietrze, które przyniesie ze sobą duży mróz i srogą zimę, warto zainwestować w odpowiedni pokrowiec na siodełko. Rowery dla dzieci często posiadają w zestawie kolorowe, ciepłe pokrowce, które nie pozwolą malcowi przemarznąć. Najlepiej jest kupić takie, które są wykonane z naturalnej wełny lub zrobione na drutach (jeżeli ktoś posiada umiejętność szycia można wykonać to samemu), niczym ciepły sweter. Takie akcesoria rowerowe należy zabierać ze sobą rankiem i założyć na zimne siodełko. Wówczas jazda będzie sprawiała jeszcze więcej radości. Po dojechaniu na miejsce i zapięciu roweru, pokrowiec należy rzecz jasna zdjąć i schować, aby nie przymarzł do roweru i się nie zniszczył.

Rękawiczki rowerowe

Przede wszystkim przy doborze trzeba zwrócić uwagę na to czy są to rękawiczki dobrej jakości. Warto wydać trochę większą kwotę, aby nie trzeba było kupować nowych w przyszłym roku. Do tego, jakość jest równoznaczna także z ciepłem, a jest to podwójnie ważne ze względu na to, że podczas jazdy to właśnie ręce wyziębiają się pierwsze. Dobrze by było, gdyby rękawiczki wykonano ze skóry lub ewentualnie z imitacji skóry. Zwiększa to przyczepność, dzięki czemu nasze dłonie nie zjeżdżają z kierownicy.

Odpowiednie oświetlenie

Dotyczy to w głównej mierze dzieci. Jak wiadomo, w okolicach listopada, aż do marca dni stają się krótkie. Wówczas rowerki dziecięce są słabo widoczne przez kierowców samochodów, w szczególności zimą. Dlatego aby uniknąć niepotrzebnego nieszczęścia i nie kusić losu, lepiej zamontować przy rowerze dobre światło.

Niestety, także większość dorosłych jeździ bez żadnego oświetlenia, ponieważ twierdzą, że latarnie miejskie oświetlają ich wystarczająco dobrze. Nie jest to zgodne z prawdą. Kiedy kierowca prowadzi samochód nie jest w stanie dostrzec rowerzysty tak szybko, jak on kierowcę. Dlatego warto wyposażyć swoje rowery górskie w mocne światła (najlepiej chromowane lampki LED z przodu, a także lampkę tylną)

Błotniki, chlapacze itp.

To kolejny „must have”, który dotyczy akcesoriów zimowych na rower. Wszelkie przedmioty tego typu montuje się po to, aby ochronić swoje ubrania przed błotem, który pryska spod kół. Rowery dla dzieci są bardzo często od razu w nie zaopatrzone, lecz warto sprawdzić czy nie są pęknięte i czy nadal można swobodnie ich używać i mieć pewność, że spełnią swoją funkcję.

26 października 20172293Views

Rowerzysto! Nieznajomość prawa szkodzi…

Wakacje w Grecji – za co kochamy ten kraj?