close
Koszulka na rower – która będzie najlepszym wyborem?

Koszulka na rower – która będzie najlepszym wyborem?

Jazda na rowerze sprawić może ogromną przyjemność. Profesjonalni kolarze wiedzą, że ich komfort jazdy zwiększa się w przypadku użycia dobrej garderoby technicznej. Ważny jest dla nich nie tylko kas, zapewniający głowie maksimum bezpieczeństwa. Liczy się także koszulka, która w szczególności podczas długich tras, zapewni dobrą wentylację oraz ochronę. Jakie powinny to być koszulki?

Styl jazdy

Amatorzy nie zdają sobie z tego sprawy, ale koszulka powinna zostać dopasowana do stylu jazdy! To są różne style jazdy? Takie pytanie może pojawić się w głowach wielu osób. Tak faktycznie jest. Przy czym należy dodać, że uwaga ta odnosi się do osób, jakie jeżdżą na rowerze zawodowo – przynajmniej przez dobrych kilka godzin, po trudnych trasach. Jeżeli ktoś wyjmuje swój rower sporadycznie, urządzając sobie zwykłe, krótkie wycieczki, taką koszulką nie musi się przejmować.

Powracając do stylu jazdy, okazuje się, że z innych koszulek powinny korzystać rowerzyści szosowi, z innych osoby mające MTB. Przeglądając oferty różnych producentów można często spotkać się z opisem, że jest ona dedykowana do odpowiedniego poziomu zaawansowaniu i stylu preferowanej jazdy.

Dopasowany rozmiar

Nigdy nie można dopuścić do tego, aby kupować koszulkę za dużą, luźniejszą. Chyba nie da się nawet powiedzieć, skąd wzięło się takie przekonanie, że tylko taka garderoba jest najlepsza – niezależnie od tego, czy ktoś jeździ na rowerze, czy uprawia inną dyscyplinę sportową. Koszulki rowerowe muszą być ściśle dopasowane do sylwetki, aby były w stanie lepiej odprowadzać wilgoć, zapewniając skórze tym samym lepszą wentylacje. Takie są już właściwości odzieży sportowej, która bazuje na materiałach termoaktywnych.

Koniecznością jest zauważenie, że tego typu koszulki dzieli się na te dla mężczyzn i dla kobiet. Warto na to zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że bez trudu będzie można dopasować je do budowy swojego ciała. Od tego zależeć będzie bowiem komfort podczas długich godzin spędzonych na rowerze.

Wygodna i komfortowa koszulka na rower

Trzeba przyznać, że odzież dla rowerzystów zmienia się. Na plus. Zapewnia to technologia, która umożliwia wyposażenie takiej garderoby w wiele wygodnych i praktycznych dodatków: Mowa tutaj o takich elementach jak:

  • ochrona UPF – nawet, jeżeli rowerzysta będzie długie godziny spędzał na rowerze, nie będzie groziło mu poparzenie słoneczne;
  • materiał – najlepiej, jeżeli są to materiały syntetyczne, które są w stanie zapewnić dobrą wentylację i ochronę na każdym kilometrze;
  • zamek na całej długości – w szczególności, jeżeli ktoś jeździ w upalne dni i wybiera dla siebie trudne podjazdy;
  • kieszonki przy koszulce – to dzięki nim nie trzeba będzie zabierać ze sobą plecaka, ponieważ w nich będzie można zmieścić niezbędne rzeczy, m.in. przekąskę na drogę.

Wybór odpowiedniej koszulki sprawić może trudność. W szczególności, jeżeli ktoś spojrzy na aktualnie dostępną ofertę. Można mieć nie lada dylemat. Osoby, jakie po raz pierwszy przygotowują się do takich zakupów, mogą porozmawiać z innymi kolarzami, jakie mają większe doświadczenie w tym temacie. Na pewno będą oni wskazać takie koszulki, które nie tylko będą wygodne, ale nie będą wpływać na pogorszenie komfortu jazdy na rowerze.

Wysokiej jakości odzież rowerową znajdziesz w ofercie sklepu internetowego POC

Wakacje kamperem w Europie – dokąd warto pojechać

Obraz Gustav Melin z Pixabay

Kurt Wallander – najsłynniejszy komisarz z Ystad