close
Podróżowanie na rowerze – tanie podróże z gwarancją pięknych krajobrazów

Podróżowanie na rowerze – tanie podróże z gwarancją pięknych krajobrazów

Od kilku dni mamy wiosnę – przynajmniej tą kalendarzową. Pomimo mroźnych poranków, wierzymy, że już lada dzień będzie witać nas dodatnia temperatura, a w ciągu dnia nie zaskoczy nas deszcz (ze śniegiem!). Właśnie takie wiosenne dni to idealny czas na pierwsze rowerowe wyprawy – zarówno te bliskie, jak i te dalsze…

Jeśli wydaje Ci się, że dłuższe wyprawy nie są dla Ciebie, jesteś w błędzie. Wycieczka rowerowa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu nie tylko dla osób, które co drugi dzień chodzą na siłownie i w każdy weekend jeżdżą po kilkadziesiąt kilometrów na rowerze, a do tego codziennie dojeżdżają na rowerze do pracy. Każdy może pozwolić sobie na przejażdżkę rowerową. Oczywiście najlepiej się do tego zmotywować mając u boku partnera. Wiadomo – we dwoje zawsze raźniej. Rowerowe wyprawy mają naprawdę wiele zalet!

Po pierwsze, zwiedzanie świata (tak, świata – nie ograniczajmy się tylko do Polski w kontekście wypraw rowerowych) to obserwacje z zupełnie innej perspektywy. Wyprawa rowerowa to nie wyścig, masz czas, żeby się zatrzymać, podziwiać krajobraz, oglądać zabytki – po prostu poznawać nowe miejsca.

Po drugie, jeśli zabierzesz ze sobą namiot nie musisz się martwić o noclegi, nie spieszysz się z zegarkiem w ręku. W każdej chwili możesz rozwinąć karimatę, położyć się na trawie i oddać błogiemu lenistwu. Tam gdzie dojedziesz, będziesz mógł nocować, bez stresu i … za darmo 😉

Po trzecie, łatwiej wieźć prowiant niż nieść go na plecach 😉

Po czwarte, przemieszczanie się za pomocą roweru daje nam o wiele więcej możliwości, niż gdybyśmy mieli np. przejść pieszo tą samą trasę. Jasne, super jest pochodzić po górach, ale jadąc na rowerze możesz pokonać o wiele większy dystans oraz skorzystać ze specjalnych szlaków, z których można podziwiać naprawdę piękne widoki. Jeśli zatem, nie masz za dużo wolnego czasu, to właśnie na rowerze jesteś w stanie odkryć więcej fajnych miejsc lub… po prostu do nich dotrzeć, co by Ci się – ze względu na brak wystarczającego do tego czasu – nie udało pieszo.

Po piąte, rower w żaden sposób nie ogranicza. Możesz go transportować pociągiem, a i zmieści się w luku bagażowym busa. Jedynym ograniczeniem są Twoje siły, ale tak jak wspominaliśmy – to nie wyścigi. Każdy może wyruszyć w podróż swojego życia na rowerze. Inspiracją może być dla Ciebie podróż Odyseusza Krystiana, który wybrał się w wyprawę rowerową do Szwajcarii.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do skorzystania z takiej formy zwiedzania świata. Zanim jednak wsiądziesz na rower, sprawdź czy masz wszystkie potrzebne akcesoria (kask, okulary, sakwy itd.). Przed podróżą warto również zaopatrzyć się w sklepie rowerowym w części zamienne, aby w razie jakiegokolwiek problemu samodzielnie poradzić sobie w terenie.

28 marca 20181838Views

Gmina Brenna coraz ważniejsza na mapie rowerowej Polski?

Polskie rodziny z coraz większym wyprzedzeniem rezerwują wakacyjne wyjazdy. W tym roku będą wypoczywać głównie w Bułgarii, Turcji i na greckich wyspach