close
Rejs promem, czyli w poszukiwaniu transportu do Skandynawii

Rejs promem, czyli w poszukiwaniu transportu do Skandynawii

W ostatnim czasie kraje skandynawskie stały się jednym z najpopularniejszych kierunków podróży, co nie powinno dziwić, ponieważ są to miejsca barwne, pełne wspaniałych atrakcji i niezapomnianych widoków. Najbardziej ekonomicznym i wygodnym sposobem na dotarcie do Skandynawii jest przeprawa promem.

Promy a inne środki transportu

Planując podróż po pięknych i chłodnych krajach Północy, można zapomnieć o traceniu cennego czasu, by dostać się na lotnisko, a następnie na odprawę paszportowo-bagażową. Choć lot samolotem umożliwia szybkie dotarcie do wybranego punktu, jednocześnie odbiera szanse na poznanie wielu wspaniałych zakątków, które można zwiedzić, podróżując samochodem czy promem. Podróż drogą morską doskonale sprawdzi się, gdy trzeba znaleźć wygodny środek transportu dla całej rodziny, a także zwierząt domowych. Rejs statkiem to nie tylko swoboda, komfort i nieograniczone widoki na Bałtyk, ale również wiele innych korzyści.

Nieograniczone źródło korzyści

Przeprawy promem do nieodgadnionych krajów Skandynawii wiążą się z wieloma korzyściami dla pasażerów. Wybierając się w niezapomnianą podróż statkiem, nie trzeba pamiętać o tak dużych ograniczeniach związanych z bagażem, jak w przypadku samolotu. Jest to szczególnie korzystne w przypadku osób, które uwielbiają przywozić z wypraw liczne pamiątki i prezenty dla najbliższych.

Rejs promem to niepowtarzalna okazja do czerpania prawdziwej przyjemności z przeprawy na ląd. Ogromna przestrzeń umożliwia swobodę ruchu, a dostępne na pokładzie atrakcje zapewniają rozrywkę i relaks zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Podróżowanie statkiem może być świetną sposobnością do zrobienia zakupów, wypoczynku w SPA, obejrzenia filmu w kinie czy wypicia gorącej czekolady w kawiarni.

W przypadku podróży na dłuższym odcinku, doskonałym pomysłem jest wykupienie kabiny, w której można się przespać, co pozwoli nabrać siły na zwiedzanie miejsca docelowego. Każdy pasażer może cieszyć się nieograniczonym widokiem na morze zarówno z tarasu, restauracji pokładowej czy dużych panoramicznych okien w kabinach.

Większość przewoźników pozwala na niezapomnianą wyprawę zabrać swojego psa, kota lub innego domowego pupila, pod warunkiem, że dopełnione zostaną niezbędne formalności związane z ich transportem (np. paszport). Pamiętać jednak należy o stosowaniu się do ściśle sprecyzowanych przepisów każdego przewoźnika, który umożliwia wykupienie tego typu usługi.

Statki wycieczkowe to wygodna przestrzeń również dla osób niepełnosprawnych, które z łatwością mogą poruszać się po pokładzie na wózkach inwalidzkich. Z myślą o tej grupie pasażerów, niemal wszystkie promy wyposażone są w specjalistyczne windy i odpowiednio przystosowane toalety.

Transport morski daje niepowtarzalną możliwość zabrania na pokład własnego samochodu, roweru, motoru, a nawet przyczepy kempingowej, jednak decydując się na to rozwiązanie należy upewnić się, czy na wybranej trasie pojazd jest akceptowany przez przewoźnika.

Korzyści, które wynikają z podróżowania drogą morską jest wiele. Z pewnością promy są jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu, ponieważ emitują mniej zanieczyszczeń i CO2 niż np. samoloty. Ponad to, są niezawodne niezależnie od pogody – przepraw nie zakłócają ani opady atmosferyczne, ani mgła, a odprawa trwa krócej, niż w przypadku innych form transportu.

Wskazówki przed podróżą

Aby rejs promem był wspaniałą i niezapomnianą przygodą, warto skorzystać z kilku cennych wskazówek:

  • po pierwsze: nie warto zwlekać z rezerwacją, ponieważ złota zasada brzmi: „im szybciej kupisz bilet, tym mniej za niego zapłacisz”. Bilety kupione z kilkutygodniowym wyprzedzeniem mogą być nawet trzykrotnie tańsze;
  • po drugie: lepiej nie zmieniać swoich planów. Osoby, które są pewne terminu podróży i kupują bilety odpowiednio wcześnie, muszą liczyć się z tym, że ewentualne przebukowanie biletu wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami;
  • po trzecie: szukanie zniżek i promocji pozwoli skorzystać z dodatkowych upustów cenowych. W Internecie można znaleźć ciekawe oferty specjalne. Na przykład na stronie www.stenaline.pl znajdują się atrakcyjne promocje, dzięki którym w danym miesiącu, tygodniu lub dniu można nabyć bilety na prom nawet z 50% rabatem;
  • po czwarte: dobrze jest korzystać z programów lojalnościowych, dzięki czemu za bezpłatne członkostwo w grupie stałych klientów, można zyskać dodatkowe zniżki na rejsy, podczas których gromadzi się punkty, a w przyszłości płaci się nimi za kolejne podróże.

Właściwe przygotowanie się do podróży z pewnością ułatwi praktyczne wykorzystanie powyższych wskazówek, a tym samym sprawi, że morska przygoda stanie się wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem.

zdjęcie: Flickr.com / bertknot

31 stycznia 20171855Views

6 miejscowości, które warto odwiedzić w polskich górach zimą

Watykan - Plac św. Piotra

Watykan (Città del Vaticano) – najmniejsze państwo świata