close
Kudowa Zdrój u podnóża Gór Stołowych

Kudowa Zdrój u podnóża Gór Stołowych

Kudowa Zdrój

Centralnym miejscem Kudowy Zdrój odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy jest Park Zdrojowy. Właściwości lecznicze miejscowych wód znane były już od XVI w. Pierwsze urządzenia kąpielowe powstały w Kudowie już w 1636roku.Centralnym miejscem Kudowy Zdrój odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy jest Park Zdrojowy. Właściwości lecznicze miejscowych wód znane były już od XVI w. Pierwsze urządzenia kąpielowe powstały w Kudowie już w 1636roku.

Park Zdrojowy Założony w XVIII wieku w miejscu wypływania źródeł mineralnych u podnóża góry zwanej Parkową swój najbujniejszy rozkwit notował w latach 20-tych XX wieku. Były to czasy kiedy modnie było bywać „u wód”.
Uroczy park obfituje w gamę kwiatów oraz agawy, kaktusy, opuncje, draceny, saganowce i rododendrony. Na terenie parku znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych ozdobiona freskami A. Molnara obrazujące Dolny Śląsk początku XX wieku, oraz Sala Koncertowa.
U podnóża góry Parkowej położony jest budynek zwany Zameczkiem wybudowany w 1772 roku, obecne sanatorium. Obok znajduje się budynek Sanatorium Polonia mieszcząca w swym wnętrzu min. Teatr Zdrojowy im. S.Moniuszki

28 stycznia 20171378Views
widok na zamek

Książ, zamek na skale

6 miejscowości, które warto odwiedzić w polskich górach zimą