close
Czy Energylandia jest otwarta zimą? Znamy odpowiedź!

Czy Energylandia jest otwarta zimą? Znamy odpowiedź!

Wszyscy fani Energylandii mogą spać spokojnie – ten najchętniej odwiedzany Rodzinny Park Rozrywki w całym kraju nie zamyka się na Gości, gdy pojawia się pierwszy śnieg.

Wręcz przeciwnie, Energylandia w okresie do 23 grudnia zmienia się w Winter Kingdom i dla wszystkich odwiedzających przygotowała wiele niesamowitych atrakcji, niedostępnych w Parku w innym okresie roku.

To, co rzuci się w oczy już podczas pierwszych chwil spędzonych w Energylandii, jest wyjątkowa choinka, której wysokość sięga 17 metrów! Całość została przyozdobiona tysiącami bombek i innych dekoracji, i prezentuje się w sposób prawdziwie niesamowity. Świątecznego klimatu nie brakuje również dalej, gdyż cały Park pełen jest zimowo-świątecznych akcentów. Na miejscu obecne są klimatyczne dekoracje, które odmieniają Park, i przedstawiają go w rzadko spotykanej formie. Nawet regularni Goście Parku mogą być bardzo zaskoczeni.

W sumie na terenie Energylandii wykorzystano około 5 milionów lampek, a sprawia to, że Park stał się największym ogrodem świateł w całym kraju. Same ogrody świateł są coraz chętniej odwiedzane, nie tylko przez najmłodszych, trudno więc ominąć tak niesamowite przedsięwzięcie. Lampki na terenie Parku znajdują się niemal wszędzie, i oplatają poszczególne atrakcje, tworząc jednocześnie niesamowite wrażenie.

Lodowisko w Energylandii

Na miejscu nie zabrakło lodowiska, a nawet dwóch. Pierwsze z nich, mniejsze, którego powierzchnia wynosi niemal 140 m2, zostało przygotowane dla najmłodszych gości Parku. Dla starszych zostało przygotowane osobne, znacznie większe lodowisko, którego powierzchnia wynosi ponad 660 m2. To właśnie tutaj swobodnie na łyżwach będzie mogło poruszać się kilkadziesiąt osób jednocześnie!

Snowtubing w Energylandii

Snowtubing to kolejna atrakcja, która została przygotowana specjalnie przez Park na ten zimowo-świąteczny okres. Atrakcja ta polega na zjeżdżaniu na dmuchanych pontonach z pagórków. I w tym przypadku zostały przygotowane dwie wersje, jedna o wysokości 6 metrów, gdzie cała trasa zjazdu będzie wynosić ponad 40 metrów, oraz mniejsza, o wysokości 3,5 metra, gdzie trasa będzie wynosić niemal 25 metrów.

Jarmark Bożonarodzeniowy – i niego nie może zabraknąć w Energylandii!

Na terenie Energylandii powstał również absolutnie wyjątkowy Jarmark Bożonarodzeniowy. To właśnie tutaj można kupić pamiątki z Energylandii, świąteczne gadżety, spróbować wielu smakołyków, w tym naprawdę wyjątkowych słodyczy. Jeżeli tylko będziemy tym zainteresowani, na miejscu czekają również dodatkowe atrakcja, do których zaliczają się m.in. warsztaty zdobienia pierników.

Dodatkowo, na terenie Parku można spotkać Mikołaja! Dzieci z chęcią zdradzają mu swoje marzenia, a każdy, kto tylko chce, będzie mógł wykonać sobie z nim zdjęcie.

Pozostałe atrakcje w Energylandii również są dostępne, nawet zimą!

W Energylandii jak zwykle działa również ogrom innych atrakcji. Wiele z nich było przygotowanych do tego, by działać także zimą, dlatego wszyscy chętni będą mogli skorzystać nie tylko z roller coasterów, ale również z wielu innych atrakcji, znajdujących się w 5 różnych Strefach tematycznych. Oczywiście, nie ma możliwości ku temu, by w okresie zimowym działały różnorodne wodne atrakcje, jednak na ich odwiedzenie przyjdzie czas już za kilka miesięcy. Tymczasem, wszyscy odwiedzający Energylandię w okresie zimowym, do 23 grudnia, mogą liczyć nie tylko na świąteczny klimat i niespotykane do tej pory elementy, ale również na ogrom atrakcji, standardowo dostępnych w Energylandii.

8 grudnia 2021367Views

Czy warto wybrać się na wycieczkę objazdową?

Bezpieczny zakup wycieczek zagranicznych dzięki opiniom online