close
Dlaczego na Podhale warto wybrać się we wrześniu?

Dlaczego na Podhale warto wybrać się we wrześniu?

Wrześniowe urlopy cieszą się coraz większą popularnością. Polska złota jesień ma niezaprzeczalny urok, który obserwować możemy podczas wypoczynku w górach. Jednak widoki i krajobraz to nie wszystko. Sprawdzamy dlaczego na Podhale warto wybrać się we wrześniu.

Zaoszczędzony czas

To zdecydowanie jeden z największych atutów jesiennego urlopu. Jeśli kiedykolwiek odwiedzaliście Morskie Oko latem, wiecie o czym mowa. W szczycie sezonu brakuje miejsc parkingowych. We wrześniu nie będzie trzeba się o to martwić. Podobnie jest z kolejką na Kasprowy Wierch, a także miejscem w popularnych karczmach czy ruchem na drogach. Wybierając jesienny urlop zaoszczędzicie dużo czasu.

Zaoszczędzone pieniądze

Większość hoteli, pensjonatów, atrakcji ma przygotowane dwa cenniki: na sezon niski i wysoki. W większości z nich 1 września zaczynają się atrakcyjne promocje, dzięki którym możesz sporo zaoszczędzić. Nocleg w centrum Białki Tatrzańskiej, ze śniadaniem, w nowoczesnych, w pełni wyposażonych pokojach, znajdziecie już od 99zł za dobę.

Część obiektów w swojej ofercie ma także atrakcyjne zniżki: na baseny termalne, wypożyczenie rowerów, a nawet do SPA. Zawsze pytaj o Kartę Tatrzańską – dzięki niej możesz zaoszczędzić nawet 30% na lokalnych atrakcjach.

Nieodkryte miejsca, nostalgiczna atmosfera

Mgły nad drzewami, krople rosy na liściach i promienie słońca wydobywające się zza chmur tworzą wyjątkowo nostalgiczną, jesienną atmosferę. O tej porze roku warto wybrać niższe szczyty i mniej wymagające trasy, jak choćby do Doliny Gąsienicowej czy na Lubań. Jesienna pora to także idealny czas na odwiedzenie podhalańskich jaskiń.

Najważniejsze przed rozpoczęciem jesiennego urlopu w górach jest spakowanie butów z antypoślizgową podeszwą, ciepłych, wodoodpornych ubrań. A jeśli wybieramy się w wyższe partie gór może przydać się czapka i rękawiczki.

Atrakcje czynne niezależnie od pogody

Z roku na rok rośnie liczba atrakcji, nowych obiektów na Podhalu. Najmłodsi Goście nie mogą narzekać na nudę, ale i starsi z pewnością znajdą coś dla siebie. Przez cały rok można odwiedzić między innymi:

  • Centrum Edukacji Przyrodniczej – to miejsce, które bawi i uczy. Nowoczesny obiekt, w którym znajdziesz kino 4D, największą w Polsce makietę Tatr, salę odkryć i wiele innych. Wstęp jest bezpłatny.
  • Piwne SPA w Zakopanem – dla spragnionych niecodziennego relaksu, a przy okazji chcących skosztować lokalnych trunków.
  • Papugarnia, myszogród i akwanarium, czyli cały dzień wśród zwierząt. Papugarnia w Zakopanem jest największą w Małopolsce, w Myszogordzie można zobaczyć aż 1000 gatunków myszy w różnych sceneriach, zaś w akwanarium pływa ponad 60 gatunków ryb.
  • Muzeum Oscypka w Zakopanem – na twoich oczach powstanie najpopularniejszy z góralskich serów. Zobaczysz wszystkie etapy jego produkcji zgodnie z tradycyjną recepturą. Dowiesz się skąd pasterze wzięli się pod Tatrami, co to jest kosor, ferula czy pucenie. Wszystko w formie prezentacji z czynnym udziałem publiczności.
  • Ponadto, gdy na dworze szaro, ponuro i deszczowo warto urozmaicić dzień wybierając się na wystawy i wernisaże, występy i koncerty lokalnych twórców, organizowane przez Domy Kultury, podhalańskie muzea i miejsca kulturowe, jak na przykład „Wtopieni w krajobraz. Zakopiańscy Twórcy Ludowi” w Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór w Zakopanem.

Jesienny urlop w górach może być równie ciekawy, co ten latem. Atrakcji na Podhalu nie brak, o każdej porze roku można znaleźć coś interesującego. Wybierając wrześniowy wypoczynek zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy. Pogoda w górach potrafi zaskoczyć pozytywnie, na szlakach jesienią także może być pięknie.

Przekonaj się sam! Zaplanuj jesienny urlop w górach już dziś!


Booking.com

Fotograficzne reguły – czy i dlaczego czasem warto je złamać?

Podróż do Norwegii – jakie środki transportu są obecnie najbezpieczniejsze w kraju fiordów