close
Egzotyczne wakacje w Kostaryce

Egzotyczne wakacje w Kostaryce

Jeśli marzycie o spędzeniu urlopu w egzotycznym miejscu, blisko natury i wspaniałych krajobrazów, koniecznie sprawdźcie Kostarykę! Ten kierunek od kilku lat zyskuje na popularności wśród turystów z Europy i USA. Oprócz wielu dziewiczych i nieodkrytych miejsc, Kostaryka oferuje mnóstwo atrakcji dla ciała i ducha – mówi się nawet, że to „drugie Bali” ze względu na wiele kursów medytacji czy jogi, które są tu organizowane. Dlaczego warto pojechać do Kostaryki?

Kostaryka – informacje praktyczne

Kostaryka jest niewielkim krajem leżącym w Ameryce Środkowej. Znajduje się między Nikaraguą na północy i Panamą na południu, Oceanem Spokojnym na zachodzie i Morzem Karaibskim na wschodzie. Stolicą Kostaryki jest San José i właśnie tutaj znajduje się lotnisko międzynarodowe. Obywatele Polski nie potrzebują wizy, o ile ich pobyt ma charakter turystyczny i nie przekracza 90 dni – wystarczy paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wlotu. Oficjalną walutą w Kostaryce jest colón (CRC), jednak w większości miejsc akceptowane są także dolary amerykańskie – nie ma więc potrzeby wcześniejszego wymieniania pieniędzy. Jeśli Kostaryka wakacje ma Wam dostarczyć niezapoznane, to warto nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim (zwłaszcza liczby są przydatne), nawet jeśli w turystycznych częściach można się porozumieć po angielsku. Dla osób, które lubią niezależność podróżowania, ale nie czują się pewnie w samodzielnej organizacji, poleca się kontakt z dobrym biurem podróży, które układa program wycieczki indywidualnie pod kątem każdego klienta. Dzięki temu można cieszyć się swoim urlopem bez żadnych zmartwień.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Co warto zobaczyć na Kostaryce?

Kostarykę warto zacząć zwiedzać od stolicy, czyli San Jose i poświęcić jej przynajmniej jeden pełny dzień. To dobry pomysł na aklimatyzację w nowym miejscu, zwłaszcza, że Kostaryka leży w strefie klimatu tropikalnego i na co dzień bywa tu gorąco i wilgotno. W San Jose znajduje się kilka muzeów i obiektów kultury wartych uwagi, np. Teatr Narodowy Kostaryki (Teatro Nacional de Costa Rica), który można zwiedzać z przewodnikiem, Prekolumbijskie Muzeum Złota (Museo del Oro Precolombino), Muzeum Narodowe i Muzeum Jadeitu (Museo del Jade). Oprócz tego, wybierzcie się na spacer do wspaniałych ogrodów: Ogródu Motyli Spirogyra (Jardín de Mariposas Spirogyra) i La Paz Waterfall Gardens, niewielkiego rezerwatu przyrody.

Poza stolicą, Kostaryka oferuje mnóstwo atrakcji przyrodniczych. To idealny kierunek na ekskluzywne wakacje blisko natury. Jednym z najbardziej popularnych miejsc Kostaryki jest wulkan Arenal, wokół którego przygotowano wiele ciekawych aktywności dla turystów: długie trasy trekkingowe, jazda konna czy też rafting. Warto wiedzieć, że wulkan Arenal to jeden z najaktywniejszych wulkanów w Ameryce Środkowej. Można podziwiać jego majestatyczny krater, a także cieszyć się relaksującymi kąpielami w pobliskich gorących źródłach. Następnym miejscem, do którego trzeba się wybrać jest Monteverde Cloud Forest Reserve, górski las deszczowy cechujący się ogromną bioróżnorodnością i ciekawymi szlakami turystycznymi. Znany przede wszystkim z wiszących mostów, którymi przechodzi się pomiędzy koronami drzew! Innym ciekawym parkiem narodowym jest Parque Nacional Tortuguero, zamieszkały przez żółwie morskie. Największym wydarzeniem jest obserwacja składania przez żółwie jaj na plaży, a następnie wykluwanie się maluchów i ich wędrówki do morza. Oprócz tego, w parku pełno jest urokliwych miejsc – lagun i rzek, które można przepłynąć łódką. Miłośnikom plaży poleca się wycieczkę na półwysep Nicoya, słynący z malowniczych i szerokich plaż. Półwysep znajduje się na zachodnim wybrzeżu Kostaryki i jest jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych w kraju. Oferuje nie tylko możliwość uprawiania sportów wodnych, ale i skorzystania ze strefy wellness – masaży, spa i odnowy biologicznej.

TOP 7 miejscowości do zwiedzenia we Włoszech

Tanzania – słynne jeziora i Kilimandżaro