close
Tanzania – słynne jeziora i Kilimandżaro

Tanzania – słynne jeziora i Kilimandżaro

Tanzania jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów Afryki. Przyciąga zapierającymi dech widokami, niezwykłą przyrodą i mnóstwem innych atrakcji. Należą do nich między innymi kilka słynnych jezior no i góra nazywana „Dachem Afryki” czyli Kilimandżaro.

Najbardziej znane jeziora Tanzanii

Do najbardziej znanych jezior Tanzanii należą:

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl
  • Jezioro Niasa – jedno z tak zwanych Wielkich Jezior Afrykańskich. Tektoniczne otoczone przez szczyty wysokich gór. Dziewiąte na świecie pod względem powierzchni.
  • Jezioro Tanganika – także znajduje się na liście Wielkich Jezior Afrykańskich. Najdłuższy słodkowodny akwen na świecie liczący 670 kilometrów długości.
  • Jezioro Wiktorii – kolejne z Wielkich Jezior Afrykańskich. Największe w Afryce. Ma powierzchnię ponad 68 tysięcy kilometrów kwadratowych. Znajdziecie je w dorzeczu Nilu.
  • Jezioro Chala – w porównaniu z tymi wspomnianymi wyżej jest niewielkie. Warto jednak napisać, że jego wody są zasilane poprzez strumienie podziemne pochodzące z Kilimandżaro.

Na wspomnienie zasługują także jeziora Eyasi, Natron, Ngozi, Rukwa.

Wyprawa na szczyt Kilimandżaro

Wybierając się na ta daleką wyprawę warto zaliczyć zarazem kilka najważniejszych atrakcji okolicy. Po sfotografowaniu pięknych zachodów słońca nad jeziorami przyda się więc także przy okazji wyprawa na Kilimandżaro. Góra znajduje się na terenie Parku Narodowego.Ten najwyższy szczyt Afryki ma wysokość aż 5895m n.p.m.

Przy okazji musimy napisać, że samodzielna wspinaczka w tym miejscu jest niemożliwa. Przyda się więc już w Polsce znaleźć organizatora takich wypraw. Musi być to bowiem wyjazd nie tylko atrakcyjny ale także bezpieczny, co zapewni Wam doświadczony przewodnik.

A może jeszcze safari?

Jeszcze jedną wielką atrakcją w Tanzanii może być safari czyli bezkrwawe łowy z kamerą i aparatem fotograficznym, podczas którego możecie zrobić wspaniałe zdjęcia afrykańskiej przyrody zarówno ożywionej jak też nieożywionej. Przy odrobinie szczęścia możecie w ten sposób „upolować” niejedną żyrafę, słonia lub lwa.

7 czerwca 2023886Views

Egzotyczne wakacje w Kostaryce

Komfortowy hotel w Płocku