close
Jezioro Kozienickie w Kozienicach

Jezioro Kozienickie w Kozienicach

Jezioro Kozienickie to nie tylko akwen

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Kąpielisko w Kozienicach jest bardzo fajnie zaprojektowane – na jeziorze za pomocą drewnianych pomostów wytyczone są 2 części: mniejsza i płytsza przeznaczona jest dla dzieci, zaś większy prostokąt dla lepiej radzących sobie w wodzie. Przy molach można zacumować sprzęt pływający, który jest do wynajęcia w pobliskiej wypożyczalni. Kąpielisko jest oczywiście strzeżone przez ratowników WOPR.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

W pobliskim Ośrodku Wypoczynku można zanocować – w pensjonacie lub też w domkach letniskowych (tylko od maja do końca września) albo na polu namiotowym. Wyznaczone miejsca dla caravaningowców (z podłączeniem auta do prądu), czyste łazienki, sauna, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe oraz boiska sportowe zadecydowały o przyznaniu ośrodkowi w Kozienicach nagrody „Mister Camping”. Na terenie obiektu znajduje się też amfiteatr, w którym organizowane są rozmaite wydarzenia kulturalne, spektakle teatralne i koncerty, np. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Bogusława Klimczuka, słynnego pianisty i dyrygenta, który urodził się w Kozienicach.

Jezioro Kozienickie jest w ogóle starorzeczem Wisły, co łatwo rozpoznać po jego podłużnym kształcie. Panują tu doskonałe warunki dla wędkarzy – można złowić szczupaki, sandacze, okonie, leszcze i płocie (najlepiej zarzucić wędkę w lewej części jeziora, czyli od północy – jest tam najspokojniej, więc ryby chętnie biorą). Do Kozienic warto też przyjechać jesienią – są tu piękne, obfitujące w grzyby lasy Puszczy Kozienickiej. Można w nich wypatrzeć orlika krzykliwego oraz bociana czarnego, a także bobry i żółwie błotne.

Powierzchnia: 8,7 ha

Głębokość: średnio od 1,5 do 3 m. W najgłębszych miejscach 6-7 m.

Niedaleko znajduje się też inny zalew – w Janikowie (trasa na Puławy). Niestety kąpielisko to nie jest strzeżone.

Adres: Zarówno Jezioro Kozienickie jak i cały kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, łącznie z domkami kempingowymi i polem namiotowym mieści się przy ul. Bohaterów Studzianek 30. Jest w północno-zachodniej części miasta Kozienice, tuż przy szosie krajowej 79 z Warszawy (85 km na południowy wschód od centrum Warszawy).

Dojazd: Z centrum na południe przez Wilanów, ul. Przyczółkową, przez Konstancin-Jeziorną – wojewódzką 724-ką aż do Góry Kalwarii. Tam droga kieruje nas prosto na krajową 79-kę, którą przez Czersk, Magnuszew i Ryczywół docieramy do Kozienic. W końcowym etapie skręcamy w lewo w ul. Bohaterów Studzianek.

Więcej na oficjalnej stronie Kozienic: www.kozienice.pl


Booking.com
Nurkowanie w zielonkowych Gliniankach

Kąpielisko Glinianki w Zielonce

Historia miasta Pruszków (atrakcje pod Warszawą)