close
Ciekawe miejsca w Rzeszowie, które warto zobaczyć

Ciekawe miejsca w Rzeszowie, które warto zobaczyć

Rzeszów to główne miasto województwa podkarpackiego. Posiada ono wiele ciekawych atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić podczas pobytu na terenie aglomeracji. Do najpopularniejszych z nich należą: Muzeum Dobranocek, podziemna trasa turystyczna i rzeszowski ratusz.

Stolica Podkarpacia ma rewelacyjną dostępność komunikacyjną i można się do niej dostać na wiele sposobów. Do miasta można dojechać koleją, samochodem drogą ekspresową S19 bądź autostradą A4, można też dotrzeć drogą lotniczą. Tanie loty do Rzeszowa łatwo znaleźć online, np. na Fru.pl. Samoloty do Rzeszowa startują z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Szczecina, Gdańska i Poznania.

Podziemna trasa turystyczna

Podziemna trasa turystyczna w Rzeszowie to sieć korytarzy i piwnic. Trasa liczy blisko 400 metrów, podczas pokonywania której można podziwiać aż 3 kondygnacje wypełnione unikatowymi komnatami. Zwiedzanie podziemnych korytarzy odbywa się z przewodnikiem. Podczas spaceru warto zwrócić uwagę na gotyckie przedproże oraz przepięknie zachowane średniowieczne sklepienie.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

W samym centrum miasta, niedaleko głównego rynku, znajduje się wyjątkowe Muzeum Dobranocek z unikatowymi zbiorami Wojciecha Jamy – kolekcjonera i oddanego wielbiciela polskiej sztuki. To miejsce, które umożliwia sentymentalną podróż do beztroskich czasów dzieciństwa. W muzeum można zobaczyć niecodzienną i bardzo okazałą kolekcję lalek i pluszaków z filmów kukiełkowych dla dzieci, takich jak: „Miś Colargol”, „Mały pingwin Pik-Pok” czy postaci z dobranocki „Jacek i Agatka”. Rzeszowskie muzeum to świetnie miejsce nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych.

Rzeszowska fontanna multimedialna

Rzeszowska fontanna multimedialna znajduje się w przy al. Lubomirskich. Wyjątkowe pokazy odbywają się tam regularnie, a najbardziej spektakularne z nich – po zmroku, gdyż obiekt jest przepięknie oświetlony i mieni się niezliczoną ilością barw. Pokazy multimedialne to jedna z najchętniej wybieranych atrakcji miasta, idealna dla całych rodzin. Dodatkowo w okresie letnim wodne inscenizacje odbywają się w połączeniu z tanecznymi pokazami aktorów.

Ratusz w Rzeszowie

Rzeszowski ratusz to obiekt o wyjątkowej historii, na którego terenie na przestrzeni lat znajdował się między innymi budynek rady miasta, izby rzemieślnicze, a nawet więzienie. Obecnie budowla udostępniona jest dla zwiedzających, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej, a z wieży ratusza codziennie rozbrzmiewa przepiękny hejnał, grany przez profesjonalnego trębacza.

Letni Pałac Lubomirskich

Letni Pałac Lubomirskich to zabytkowa rezydencja, która kiedyś była miejscem arystokratycznych rozrywek i wypoczynku. Jest to jeden z najcenniejszych architektonicznych obiektów na terenie całego miasta. W jego wnętrzu znajdował się dworski teatr, a wokół budynku rozciągał się przepiękny ogród w typowo francuskim stylu, z malowniczą oranżerią i imponującym zwierzyńcem. Obecnie z imponującego ogrodu pozostały fragmenty, takie jak urokliwa aleja lipowa.

 


Booking.com

Barką turystyczną po Pętli Żuławskiej

Ośrodek wypoczynkowy na zielone szkoły