close
Ośrodek wypoczynkowy na zielone szkoły

Ośrodek wypoczynkowy na zielone szkoły

Zielone szkoły to szczególne wycieczki szkolne wymagające sprawdzonego miejsca pobytu w otoczeniu przyrody. Dzieci mają spędzić tu czas nauki poprzez zabawę, oddychać świeżym powietrzem i dużo się ruszać. Szkolne ławki popadają chwilowo w zapomnienie, a klasę stanowią las, łąka, górski szlak i boisko. To wspaniałe kilka dni aktywnego wypoczynku na łonie natury. Miejsce, do którego zapraszamy zielone szkoły, to „Zawojka” – ośrodek wypoczynkowy w Zawoi pod Babią Górą.

Wyposażenie ośrodka

W naszym ośrodku wszystko przygotowane jest z myślą o grupach. Na kilku piętrach budynku mieści się 20 jasnych pokoi, a w nich wygodne łóżko dla każdego. W ładnie urządzonych łazienkach przyjemnie jest się odświeżyć. Do dyspozycji szkoły jest sala multimedialna. Można w niej wyświetlać prezentacje i filmy. Przy ośrodku dzieci znajdą boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którym rozegrano już niejeden mecz. Mamy też miejsce na ognisko, gdzie organizujemy grupom góralską watrę z pieczeniem kiełbasek.

Ośrodek Wypoczynkowy Zawojka wyposażony jest we własną kuchnię. Serwuje ona zdrowe i smaczne, domowe posiłki. Nasi goście otrzymują pożywne dania, które dodają im sił do zabawy na świeżym powietrzu. Zielone szkoły to przecież pora na regenerację po intensywnej uczniowskiej pracy. W naszej kuchni można również otrzymać posiłki specjalne, dostosowane do określonych potrzeb indywidualnych. Realizujemy wytyczne diety bezglutenowej, bez laktozy, wegetariańskiej, wegańskiej.

Atrakcje podczas zielonej szkoły

Zielonym szkołom świetnie służą zielone tereny pod Babią Górą. To polana, na której organizujemy zawody. To las, w którym rozgrywamy marsz na orientację. To górski szlak, wzdłuż którego można poznawać niezliczone skarby przyrody. Wspaniale spędzony, aktywny pobyt to poprawa zdrowia i kondycji dzieci, integracja rówieśników i odpoczynek od szkolnych ławek.

Okolica obfituje w góralskie atrakcje. Można odwiedzić zwierzęta w zagrodach lub poznać tradycje prawdziwych górali. Młodych turystów zmęczonych wysiłkiem warto zaprosić do zajęć manualnych. Ich efektem może być własnoręcznie wykonana pamiątka z zielonej szkoły. Wieczorem przychodzi pora tańców, konkursów, zabaw integracyjnych lub seansów filmowych.

Beskidy to nasze góry. Zapraszamy tu wszelkiego rodzaju grupy, prowadzimy wycieczki, uczymy aktywnego wypoczynku. Program pobytu dostosowujemy do potrzeb naszych gości. A gościmy w naszych progach zarówno grupy dziecięce, jak i młodzieżowe. Mamy niezliczone propozycje ciekawego spędzania czasu. Wszelkie potrzebne informacje nasze biuro udostępnia na stronie internetowej. Oprócz zielonych szkół organizujemy również wycieczki szkolne

19 grudnia 201941528Views

Ciekawe miejsca w Rzeszowie, które warto zobaczyć

Jak dobrać buty narciarskie?