close
Pałac marszałka Kazimierza L. Bielińskiego w Otwocku Wielkim (zabytki pod Warszawą)

Pałac marszałka Kazimierza L. Bielińskiego w Otwocku Wielkim (zabytki pod Warszawą)

Widok z lotu ptaka na otwocki pałac. Źródło: www.otwock.mnw.art.pl

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Widok z lotu ptaka na otwocki pałac. Źródło: www.otwock.mnw.art.plOtwock Wielki to piękna rezydencja w stylu baroku (1682 r.) malowniczo położona na wyspie pośrodku Jeziora Otwockiego. Obiekt jest związany z osobą króla Augusta II Mocnego, który spotykał się tu ze znanymi osobistościami (m.in. z carem Piotrem Wielkim) oraz ze swoją kochanką, córką właściciela dóbr. Po wojnie znajdował się tu żeński poprawczak, a od 1975 r. rezydencja dla ważnych gości państwowych. W latach 1981-1982 internowano w nim Lecha Wałęsę. Obecnie pałac stał się filią Muzeum Narodowego W Warszawie.

Adres: ul. Zamkowa 49 (32 km na południowy wschód od centrum Warszawy)

Dojazd: Wzdłuż prawego brzegu Wisły Wałem Miedzeszyńskim, czyli wojewódzką 801-ką. Pod koniec skręcamy w prawo w 734-kę na Otwock Wielki.

Więcej na oficjalnej stronie Muzeum Wnętrz, które stanowi część Muzeum Narodowego: www.otwock.mnw.art.pl

Młochów - dzieło Jakuba Kubickiego. Źródło: Wikipedia

Pałac w Młochowie (zabytki pod Warszawą)

Wnętrza pałacu w Drwalewie zmodernizował A.Więckowski

Pałac w Drwalewie pod Grójcem (zabytki w okolicy Warszawy)