close
Pałac w Młochowie (zabytki pod Warszawą)

Pałac w Młochowie (zabytki pod Warszawą)

Młochów - dzieło Jakuba Kubickiego. Źródło: Wikipedia

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Młochów - dzieło Jakuba Kubickiego. Źródło: WikipediaMłochów to wybudowany w latach 1804-1810 pałac rodziny Sobolewskich. Projektantem był słynny klasycystyczny architekt, Jakub Kubicki. W czasie I wojny światowej budynek spłonął, na szczęście potem go odbudowano. Po II wojnie światowej obiekt stawał się kolejno domem dziecka, Instytutem Hodowli Ziemniaka i Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin.

Adres: wieś położona jest 3 km w lewo od szosy łączącej Warszawę i Katowice, tuż za Nadarzynem (29 km na południowy zachód od centrum Warszawy)

Dojazd: Przez Ochotę, potem Aleją Krakowską przez Raszyn i Janki, potem cały czas trasą E67 przez Nadarzyn – za nim skręcamy w lewo w Aleję Kasztanową i już jesteśmy w Młochowie.

Warszawa na weekend: pałace i dworki w Warszawie i jej okolicach

Widok z lotu ptaka na otwocki pałac. Źródło: www.otwock.mnw.art.pl

Pałac marszałka Kazimierza L. Bielińskiego w Otwocku Wielkim (zabytki pod Warszawą)