close
Pałac w Słubicach (zabytki pod Warszawą)

Pałac w Słubicach (zabytki pod Warszawą)

W pałacu w Słubicach cały czas trwają prace remontowe. Źródło: www.galeria.plock24.pl

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

W pałacu w Słubicach cały czas trwają prace remontowe. Źródło: www.galeria.plock24.plSłubice to klasycystyczny pałac z końca XVIII w. najpierw rodziny Mikorskich, a potem Potockich. Piękny jest nie tylko sam budynek, ale również pełen rzeźb i wzorowanych na antyczne świątyń, sentymentalny park (podobny nieco do nieborowskiej Arkadii). Autorem całego projektu był Francuz, Aleksander d’Alphonce de Saint Omer, który rozplanował także Radziejowice oraz ogród wokół Belwederu w Warszawie. W latach 20-tych ubiegłego stulecia w Słubicach kilkakrotnie zatrzymał się francuski generał, Charles de Gaulle, który w niedalekim Kutnie dawał akurat wykłady w szkole oficerskiej. Pałac jakoś przetrwał II wojnę światową; po niej zaś funkcjonował tu posterunek milicji oraz szkoła. Teraz wykupiono go i stopniowo przystosowuje się do celów turystyczno-konferencyjnych.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Adres: wieś w połowie drogi między Sochaczewem a Płockiem (90 km na zachód i lekko na północ od centrum Warszawy).

Dojazd: Najszybciej przez Ożarów Mazowiecki, Błonie i Sochaczew (droga nr 92). W Sochaczewie skręcamy w prawo w 50-kę, a potem w lewo w 577-kę i w Giżycach w prawo (ul. 18 stycznia). Słubice znajdują się przy wojewódzkiej trasie 575.

Pałac w Świdnie to nie tylko zabytkowy budynek

Pałac w Świdnie (zabytki pod Radomiem i Warszawą)

Pałac w Sannikach nawiązuje swym stylem do włoskich willi (charakterystyczna wieżyczka przy jednym ze skrzydeł budynku)

Pałac Fryderyka Chopina w Sannikach (zabytki pod Warszawą)