close
Pałac Fryderyka Chopina w Sannikach (zabytki pod Warszawą)

Pałac Fryderyka Chopina w Sannikach (zabytki pod Warszawą)

Pałac w Sannikach nawiązuje swym stylem do włoskich willi (charakterystyczna wieżyczka przy jednym ze skrzydeł budynku)

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Pałac w Sannikach nawiązuje swym stylem do włoskich willi (charakterystyczna wieżyczka przy jednym ze skrzydeł budynku)Sanniki to wielki pałac rodziny Pruszaków utrzymany jest w stylu toskańskiej willi. Miejsce to jest związane z osobą Fryderyka Chopina, którego siostry znały córkę Pruszaków i często spędzały razem ciepłe miesiące. Teraz znajduje się tu m.in. Ośrodek Pamięci Fryderyka Chopina, Pomnik Fryderyka Chopina w Sannikach, których kompozytor był częstym gościem. Źródło: www.sanniki.plktóry organizuje koncerty fortepianowe w Sannikach.

Adres: Sanniki znajdują się w połowie drogi między Sochaczewem a Gostyninem (91 km na zachód od centrum Warszawy).

Dojazd: Najszybciej przez Ożarów Mazowiecki, Błonie i Sochaczew (droga nr 92). Od Sochaczewa trzymamy się ciągle drogi nr 577.

Więcej na oficjalnej stronie Sanników: www.sanniki.pl

W pałacu w Słubicach cały czas trwają prace remontowe. Źródło: www.galeria.plock24.pl

Pałac w Słubicach (zabytki pod Warszawą)

Miasto Siedlce dba nie tylko o pałac

Pałac Ogińskich w Siedlcach (zabytki w okolicy Warszawy)