close
Mała, nadmorska miejscowość czy duże, nadmorskie miasto?

Mała, nadmorska miejscowość czy duże, nadmorskie miasto?

Wyjeżdżając nad morzem musimy zastanowić się w jakiej atmosferze chcemy spędzić nasz wolny czas od pracy. Urlop to czas przeznaczony na „naładowanie baterii”, zrelaksowanie się, nadrobienie pewnych rzeczy, zwiedzenie nowych miejsc bądź zwykłego i spokojnego wypoczynku nad morzem. Musimy określić priorytety naszego urlopu oraz kierować się nimi podczas wyboru miejscowości naszego wypoczynku.

Zarówno duże jak i małe miejscowości maja swoje wady i zalety. Duże miasta maja z pewnością lepszą infrastrukturę i komunikację miejską. Jest to ważne dla tych osób, które będą się nią poruszały. Mamy dostęp do większej ilości sklepów, muzeów oraz innych atrakcji turystycznych. Wieczorem po całym dniu opalania bądź zwiedzania możemy udać się do jednego z miejscowych klubów i potańczyć. Z reguły w centrum miasta bądź koło głównego dworca znajdziemy punkt informacji turystycznej z najważniejszymi dla nas informacjami. Mamy również szeroki wybór miejsc noclegowych od hotelów przez kilku gwiazdkowe hotele. Pamiętajmy, że dla samego miasta i spotkanych w nim ludzi jesteśmy anonimowi przez ilość turystów oraz ludzi jaka je zamieszkuje. Nie możemy liczyć „koleżeńskie” traktowanie oraz serdeczne powitania. Jeśli chcecie zająć dobre miejsce na plaży to musicie dojechać do niej wcześnie rano, a gdy waszym środkiem transportu jest samochód prawdopodobnie będziecie musieli dojść spory kawałek do plaży. W przypadku małych miejscowości mamy zupełnie inna sytuację. Nie mamy dostępu do centrum handlowych oraz dobrze organizowanej komunikacji miejskiej, tutaj poruszają się najczęściej prywatne busy, z którymi właścicieli można się porozumieć by zawieźli nas i przywieźli z powrotem w określone miejsce.

 

Wypośrodkowaniem miedzy dużym miastem, a wsią jest miasteczko położone kilka kilometrów od miasta. W Rozewiu, obok Jastrzębiej Góry, znajduje się przylądek Rosevia Resort. Oferują oni bardzo komfortowe apartamenty z restauracjami korzystającą z naturalnych składników. Mamy pewność, iż jedzenie jest świeże i nam nie zaszkodzi. Rozewia leży niedaleko Jastrzębiej Góry, Władysławowa oraz Helu, dlatego w dni deszczowe bądź pochmurne będziemy mogli wybrać się na przejażdżkę po okolicznych muzeach, rezerwatach czy innych atrakcjach turystycznych. Za to w wolne dni mamy swobodny dostęp do plaży.

23 marca 20161959Views

Co zwiedzić w Gorcach?

Biecz – „polski Carcassonne”