close
Wakepark „Wake Art” w Krubinie pod Legionowem

Wakepark „Wake Art” w Krubinie pod Legionowem

Zabawa w wakeparku w Krubinie niedaleko Legionowa (źródło: www.wakeart.pl)

Wakepark „Wake Art” to świetne miejsce na pożegnanie tegorocznego lata! Zaledwie 34 km z centrum Warszawy!Wakepark „Wake Art” to świetne miejsce na pożegnanie tegorocznego lata! Zaledwie 34 km z centrum Warszawy!

Zabawa w wakeparku w Krubinie niedaleko Legionowa (źródło: www.wakeart.pl)Wieś Krubin (nie mylić z Krubinem – dzielnicą Ciechanowa, która nosi tę samą nazwę!) należy do powiatu legionowskiego i jest wyjątkowo malowniczo położona w widłach Narwi i Wisły. Dzięki temu w jej okolicach istnieje sporo jezior i stawów – dawnych starorzeczy: Jezioro Klucz (znakomite pod względem wędkarskim), Jezioro Olszewskie, Jezioro Drzążewo i wiele innych.

Nad jednym z nich dwójka przyjaciół, jak o sobie piszą na oficjalnej stronie (www.wakeart.pl), zdecydowała się założyć bardzo modne ostatnimi czasy miejsce do uprawiania wakeboardingu Wake Park „Wake Art”. Było to pierwsze tego typu miejsce po prawobrzeżnej stronie Wisły – pośród zielonych łąk, tam gdzie woda nie jest zbyt głęboka, wiatr nie wieje zbyt mocno, a słońce świeci w najlepsze. Nad przeciwległymi brzegami jeziorka wznoszą się 2 maszty, pomiędzy którymi rozpięty jest kabel. Do niego przymocowana jest lina, którą trzymamy, ślizgając się po powierzchni wody na wakeboardowej desce. Zarówno deskę, jak i specjalny kask i kamizelkę można wypożyczyć na miejscu. To naprawdę wspaniały sposób na pożegnanie lata!

Pamiętajcie, aby dokonać wcześniejszej rezerwacji na stronie Wake Art!

Adres: Krubin to wieś w powiecie legionowskim, dokładnie w połowie drogi między Legionowem a Nowym Dworem Mazowieckim, przy drodze wojewódzkiej 631 (34 km na północny zachód od centrum Warszawy). Wakepark „Wake Art” znajduje się przy ul. Jeziornej.

Dojazd: Dostajemy się do Mostu Gdańskiego i przejeżdżamy nim Wisłę. Jedziemy na Augustów/Białołękę/Terespol. Jedziemy ul. Jagiellońską, która przechodzi w Modlińską. Modlińska dojeżdżamy do Jabłonny i tam skręcamy w prawo w ul. Chotomowską, która przechodzi w Partyzantów, a następnie w Ojca Augustyna Kordeckiego i Warszawską. Skręcamy w lewo w Nowodworską, a na końcu w prawo w Łabędziową i w lewo w Jeziorną.

Kąpielisko Krubin w Ciechanowie (źródło: www.ciechanowinaczej.pl)

Kąpielisko Krubin w Ciechanowie

Wakacje nad morzem

Jakimi atrakcjami przyciągają hotele?