close
Mikołajki – perła Mazur

Mikołajki – perła Mazur

Mikołajki to urocze miasteczko przez niektórych nazywane „perłą Mazur”. Leżą na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami: Mikołajskim i Tałty.Mikołajki to urocze miasteczko przez niektórych nazywane „perłą Mazur”. Leżą na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami: Mikołajskim i Tałty.

Gminę zamieszkuje 9 tysięcy mieszkańców, w tym około 4 tysięcy mieszka w Mikołajkach To niewielkie miasteczko w lecie zamienia się w wielkie gwarne centrum turystyczne.

Oprócz letników spotyka się tu uczestników weekendowych wycieczek, zatrzymujących się przeważnie w hotelu Gołębiewski, w przystani zaś tłoczą się żaglówki. Tędy przebiega główny szlak wodny z Rucianego-Nidy do Giżycka i Rynu. Przez całe lato w Wiosce żeglarskiej nad Jeziorem Mikołajskim odbywają się przeróżne imprezy m.in. Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Szanty w Mikołajkach”.

Mikołajki to ważny węzeł komunikacyjny. Linia kolejowa łączy z Ełkiem i Olsztynem, autobusy PKS odjeżdżają stąd do Warszawy, Giżycka, Olsztyna, Suwałk, Łomży i do pobliskich miejscowości. Z przystani Żeglugi Mazurskiej statki pasażerskie pływają do Rucianego-Nidy, Pisza, na spacery po Śniardwach, do Rynu, Węgorzewa oraz Giżycka.


Booking.com
8 czerwca 20102118Views
Jelsa

Jelsa – odpoczynek na plaży

Bari - stare miasto

Bari – historia i nowoczesność