close
Pomysł na fajny weekend majowy

Pomysł na fajny weekend majowy

Jak każdego roku przychodzi czas na weekend majowy, który można oczywiście spędzić w domowym zaciszu albo wyjechać gdzieś, gdzie czekają na nas liczne atrakcje. Nie ma nawet konieczności opuszczania granic Polski, aby wspaniale się bawić. Świetną opcją na majówkę okazuje się być malownicza miejscowość blisko Bałtyku, czyli Darłowo. W okolicach tej miejscowości również znajduje się wiele miejsc, które mają do zaoferowania liczne atrakcje.

Weekend majowy gdzie jechać, aby miło spędzić wolny czas?

Nie trzeba wcale czekać na urlop nad Bałtykiem do letnich wakacji. Znacznie spokojniej jest w Darłowie podczas weekendu majowego, dzięki czemu można nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami i skorzystać z dostępnych atrakcji, omijając tłumy turystów. W granicach Darłowa znajdują się plaże z kąpieliskami morskimi. W sezonie można spróbować swoich sił na skuterze wodnym czy na nartach wodnych. Bardzo znanym zabytkiem Darłowa jest średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich. Tuż przy wejściu do portu w Darłowie znajduje się latarnia morska. Warto przejść się po rozsuwanym moście , zobaczyć Pomnik Rybaka i Bramę Kamienną. Nie brakuje zabytkowych, średniowiecznych kościołów: Kościół Mariacki, Kościół św. Jerzego i Kościół św. Gertrudy.

Kolejnymi atrakcjami są: Aquaparki Balticlandia i Jan, winnica przy Leśnym Dworku, park linowy, Ranczo Mustafa. Na turystów czekają liczne atrakcje militarne, bowling, rejsy na wyspę Bornholm, tramwaj wodny, szlaki rowerowe i kajakowe, wycieczki statkami i wędkarstwo morskie. Duńska wyspa Bornholm nazywana jest potocznie Majorką Północy. Jest to idealne miejsce dla miłośników pokonywania mniej lub bardziej trudnych ścieżek na rowerze. Na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego znajduje się Marina Darłowo, czyli darłowski port, gdzie odbywają się regaty.

Majówka Darłowo – weekend majowy co robić, gdzie nocować?

Jeśli chcemy spędzić weekend w Darłowie, trzeba zadbać wcześniej o zakwaterowanie. Na szczęście z okazji weekendu majowego pojawiają się specjalne oferty z tej okazji. Można oczywiście zabukować miejsce noclegowe w hotelu, ale dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie domku. Godnym polecenia obiektem jest rozawiatrow.pl, gdzie można dokonać rezerwacji telefonicznie. Pakiet na majówkę zawiera śniadanie w formie bufetu szwedzkiego, bezpłatne korzystanie z atrakcji w postaci rowerów, pola do mini golfa, hali sportowej z tenisem ziemnym, sali bilardowej, zewnętrznych urządzeń do fitness, sali zabaw dla dzieci, stołów do ping-ponga czy nawet kijów do nordic walking. Majówka nie może obyć się bez grillowania, które możliwe jest w chacie grillowej.


Booking.com
6 lutego 20202002Views2Comments

Gdzie jeździć na nartach na Słowacji?

Sintra - najpiękniejsze miasto w Portugalii

Sintra – najpiękniejsze miasto w Portugalii