close
Rejsy po Wiśle w Warszawie: Statek „Zefir” – ZTM

Rejsy po Wiśle w Warszawie: Statek „Zefir” – ZTM

„Zefir” zabiera na pokład 110 pasażerów, zaś na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Płynący do Serocka ZTM-owy statek Zefir
Płynący do Serocka ZTM-owy statek Zefir (źródło: www.ztm.waw.pl)

„Zefir” zabiera na pokład 110 pasażerów, zaś na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Gdzie → Pływa po Kanale Żerańskim z Cypla Czerniakowskiego bądź ze Śluzy Żerań do Serocka nad Zalewem Zegrzyńskim. Warto na bieżąco śledzić aktualności o miejscu skąd odbija (które zmienia się w zależności od stanu wody).

Kiedy → Od 1 maja do 6 września „Zefir” pływa w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowo 5 czerwca), a od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki. Statek „Zefir” wypływa o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski (nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego), pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybija do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypływa w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 cumuje na Cyplu Czerniakowskim.

Początek Kanału Żerańskiego i elektrownia na Żeraniu
Początek Kanału Żerańskiego i elektrownia na Żeraniu (źródło: www.ztm.waw.pl)

Bilety → W celu zakupu biletu należy się zgłosić do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w poniedziałki od godziny 16:00 do 20:00, środy od 7:00 do 11:00 oraz w piątki od 16:00 do 20:00. Bilet kupić będzie można nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem. Płatność tylko gotówką. Dodatkowo, w przypadku wolnych miejsc, w godz. 8:45-9:00 będzie prowadzona sprzedaż biletów na przystanku Cypel Czerniakowski. Dostępność miejsc można sprawdzić na stronie ZTM: http://www.ztm.waw.pl/?c=156&l=1

Rejsy po Wiśle w Warszawie: Statek Loewentin

Stawy „Młynek” w Łodzi