close
Fascynująca Gruzja: jakie atrakcje kuszą polskich turystów najmocniej?

Fascynująca Gruzja: jakie atrakcje kuszą polskich turystów najmocniej?

Piękne góry Kaukazu w Gruzji

Rosnąca popularność Gruzji nie powinna dziwić. To wspaniały kraj, który może oczarować każdego swymi atrakcjami. Na które z nich polscy turyści zwrócili największą uwagę?

Rosnąca popularność Gruzji nie powinna dziwić. To wspaniały kraj, który może oczarować każdego swymi atrakcjami. Na które z nich polscy turyści zwrócili największą uwagę?

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Piękne góry Kaukazu w GruzjiGruzińskie plaże: dla spragnionych wypoczynku

Piękne wybrzeże to jeden z większych walorów Gruzji, a wczasy last minute z Rainbow Tours są ofertą skutecznie zachęcającą do takiej wyprawy. Gdzie można znaleźć najlepsze warunki do wypoczynku? Wśród turystów zainteresowanych wypoczynkiem w Gruzji wielką sympatią cieszy się Batumi oraz uzdrowisko Ureki. W słynnym Batumi czekają na turystów i dobre zagospodarowanie, i dogodne warunki do wypoczynku. Pewnym problemem może się jednak okazać tłok, z którym trzeba się tutaj zmierzyć w szczycie sezonu turystycznego. Alternatywą staje się zatem pobliska miejscowość Ureki, która zyskuje coraz większą sławę. Wizytówką tego drugiego kurortu są czarne plaże. Skąd taka barwa? Odpowiada za nią piasek pochodzenia magnetycznego, który swymi właściwościami zadziwia i turystów, i miejscowych. Jak twierdzą niektórzy, ma ów piasek wyjątkową zdolność przyciągania piorunów. Czy tak jest jednak naprawdę, tego nie wiadomo. Pewnym jest za to fakt, iż Ureki to miejscowość wypoczynkowa, która w szczególności sprzyja osobom mającym problemy z układem krążenia.

Magia Kaukazu: kraina niezwykłych widoków

Kaukaz to wspaniałe góry i piękne widoki. Te góry to wielkie wyzwanie dla aktywnych turystów, dla których Gruzja to przede wszystkim wspaniałe doliny oraz górskie przełęcze. Największą atrakcją jest tu Gruzińska Droga Wojenna, której pokonanie stanowi zarówno wspaniałą przygodę, jak i daje możliwość delektowania się najpiękniejszymi krajobrazami Kaukazu. Jakie atrakcje czekają przy tym trakcie, który znany był już w okresie średniowiecza? Jednym z symboli trasy, a jednocześnie wspaniałą wizytówką Kaukazu jest góra Kazbek. Ten pięciotysięcznik zalicza się do najwyższych szczytów kaukaskich, a jego majestatyczna sylwetka wzbudza ogromny zachwyt w turystach. Wielu wrażeń może też dostarczyć wizyta na przełęczy Krzyżowej. W czasie wędrówki tą trasą warto przyjrzeć się również fortecy Ananuri oraz zajrzeć do jednego z najsłynniejszych kurortów narciarskich w Gruzji. To Gudauri, uznawany obecnie za jedną z najważniejszych miejscowości turystycznych na terenie Kaukazu.

Gruzja to kraj niezwykły, który może oczarować swą różnorodnością oraz silnymi kontrastami. Z jednej strony czekają tu na nas wspaniałe plaże i nadmorskie kurorty, z drugiej – potężne szczyty, górskie przełęcze i malownicze doliny. W tak pięknym kraju każdy miłośnik podróży znajdzie dla siebie moc atrakcji i spędzi czas w taki sposób, który najbardziej odpowiada jego zainteresowaniom.

Rezerwat przyrody nieożywionej ''Gołoborze'' (zdjęcie dzięki www.grupabieszczady.pl)

Bieszczady: Rezerwat „Gołoborze”

Warszawa dla biznesmena