close
Fuerteventura – idealne miejsce na jesienny wyjazd

Fuerteventura – idealne miejsce na jesienny wyjazd

Ze względu na silne wiatry

Jeżeli w tym roku letni wypoczynek cię ominął – to jeszcze nic straconego.

Jeżeli w tym roku letni wypoczynek cię ominął – to jeszcze nic straconego.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Ze względu na silne wiatry, Fuerteventura to mekka surferów! Źródło: www.freshsurf.deW ofercie last minute na jesień możesz znaleźć kilka propozycji wycieczek, które gwarantują przepiękny krajobraz i wspaniałą pogodę, nie wymagając przy tym konieczności wyjazdu na drugi koniec świata. Jednym z takich miejsc jest właśnie Fuerteventura, jedna z Wysp Kanaryjskich.

Klimat i pogoda

Fuerteventura to naprawdę idealne miejsce na wyjazd po sezonie wakacyjnym, gdyż przez cały rok średnia miesięczna temperatura rzadko spada tu poniżej 24 stopni Celsjusza. Klimat wyspy jest pustynny i półpustynny, z tego względu nie ma tu tak bujnej szaty roślinnej, natomiast takie warunki klimatyczne przyczyniły się do powstania ogromnej ilości pięknych, przestronnych plaż. Z tego powodu Fuerteventura określana jest nawet mianem „Plaży Wysp Kanaryjskich”. Jeżeli więc obawiasz się, że korzystając z oferty last minute, nie dostaniesz idealnego pokoju w hotelu – nic straconego – z pewnością podczas pobytu tutaj, nie zechcesz w nim spędzić więcej czasu niż to absolutnie konieczne.

Kuchnia

Fuerteventura, jak cały archipelag Wysp Kanaryjskich, słynie z kozich serów, które jakością mogą śmiało konkurować z najlepszymi serami francuskimi oraz doskonale przyrządzanej, na przykład grillowanej koźliny. Ponadto, poszczycić może się również dużą różnorodnością świeżych warzyw i owoców oraz niezliczoną ilością potraw z ryb i owoców morza. W tutejszej kuchni dominuje prostota, jednak jej odmienność od znanej nam, wschodnioeuropejskiej kuchni, z pewnością zadowoli niejednego smakosza.

Spędzanie czasu wolnego

Jeżeli oglądanie przepięknych krajobrazów oraz spędzanie czasu nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego nie jest dla ciebie wystarczające, wyspa ta oferuje szereg możliwości do aktywniejszego wypoczynku. Przede wszystkim, skaliste wybrzeże i bogate dno oceaniczne to idealne miejsce dla miłośników nurkowania i snorkelowania. Oprócz tego, na południowej części wyspy znajduje się Park Oasis, który jest parkiem zwierzęcym połączonym z ogrodem botanicznym. Wycieczka tutaj z pewnością zachwyci również najmłodszych. Trudno więc wyobrazić sobie dogodniejsze miejsce na spędzenie przynajmniej jednego, jesiennego tygodnia. Bardzo dogodne oferty Fuerteventura last minute można znaleźć np. na stronie biura podróży Rainbow Tours. Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwością wyjazdu w to piękne, malownicze miejsce.

... i nad Mostem Karola

Tanie hotele: Praga

Stary Rynek

Rodzinny weekend w Płocku