close
Luksusowe wakacje w Hiszpanii i w Portugalii

Luksusowe wakacje w Hiszpanii i w Portugalii

Półwysep Iberyjski jest obszarem pełnym piękna. To ziemia wielkich odkrywców, temperamentu pod różnymi postaciami i zachwycającej architektury. Przez wieki historii przewijały się tu różne cywilizacje, duże piętno odcisnęli tu zarówno Europejczycy, jak i Arabowie, a dzięki burzliwej przeszłości można dziś podziwiać tam niezwykłe obiekty. Myśląc o Półwyspie Iberyjskim prawdopodobnie od razu przed oczami mamy Hiszpanię i Portugalię, które są zdecydowanie najliczniej odwiedzanymi państwami tej części Europy. Prócz nich znajdują się tam także maleńkie Andora i Gibraltar, jednak to właśnie wspomniane dwa największe kraje cieszą się ogromną popularnością.

Przed epoką Wielkich Odkryć Geograficznych zachodnie wybrzeża były nazywane końcem świata, dziś to jedne z najpiękniejszych wybrzeży kontynentu, a tutejsze miasta wciąż świecą blaskiem dawnej świetności. Hiszpania i Portugalia wywarły ogromny wpływ na losy świata, czego pamiątki możemy podziwiać dziś od południowych stanów USA aż po południe Ameryki Łacińskiej. Nic dziwnego, że państwa te niczym magnesy przyciągają turystów, którzy pragną poznać bliżej fenomen iberyjskich państw i choć na chwilę stać się ich częścią.

Luksusowe wakacje w Hiszpanii

Myśląc o krainie pełnej słońca, energii i kolorów z pewnością wielu na myśl przychodzi Hiszpania – kraina rozgrzana andaluzyjskim słońcem i roztańczona flamenco. Podczas ekskluzywnych wakacji w Hiszpanii można doświadczyć piękna i niepowtarzalnych atrakcji regionu. Barcelona, Madryt czy Sewilla to jedne z najbardziej rozpoznawalnych miast Europy oraz świata, a ich atmosferę, tak różną od siebie, ciężko porównać do jakichkolwiek innych metropolii. Niezwykle żywe i temperamentne mają do zaoferowania naprawdę wiele. Każdy zna zaprojektowaną przez Gaudiego Sagrada Familia czy górującą nad Granadą Alhambrę, która stanowi jeden z najwspanialszych przykładów architektury arabskiej w Europie.

Alhambra jest pamiątką po władaniu półwyspem przez afrykańskich Maurów, a jej piękno wywarło niezwykły wpływ na katolickich zdobywców – Ferdynanda i Izabelę, którzy zachwyceni jej pięknem postanowili zachować ją niemal w całości, a jedyną wprowadzoną przez nich zmianą było zastąpienie meczetu kościołem. Hiszpania to także kraina złotych plaż i ikonicznych wysp. Wybrzeża Costa Brava oraz Costa del Sol są idealnymi miejscami do spędzenia ekskluzywnych wakacji w Hiszpanii w pełnym słońcu i ciepłych wodach Morza Śródziemnego oraz butikowych hotelach o wysokim standardzie, które w pełni pozwolą na rozkoszowanie się błogim czasem spędzonym w regionach.

Popularne wyspy Ibiza i Majorka znane są przede wszystkim z imprezowego życia i zabaw trwających do białego rana, ale mogą pochwalić się także licznymi szlakami turystycznymi – są więc świetnymi propozycjami zarówno dla chcących oderwać się nieco od codzienności, jak i tych pragnących przeżyć przygodę wśród pięknych krajobrazów.

Ekskluzywne wakacje w Portugalii

Południowo-zachodnią część półwyspu zajmuje Portugalia. Na tym stosunkowo niewielkim skrawku kontynentu znajdziemy wiele zachwycających miejsc. Na północy rozciąga się region winiarski Doliny Douro, znany na cały świat z produkcji wina Porto, którego stolicą jest… Porto. Wśród Portugalczyków utarło się powiedzenie, że „Porto pracuje, Lizbona bawi, Coimbra się uczy, a Braga modli”. Każde z tych miast posiada własny, zachwycający klimat. Podczas luksusowych wczasów w Portugalii warto zatrzymać się w jednym z fenomenalnych hoteli w starych winnicach położonych pośród wzgórz Doliny Douro.

Czarująca Lizbona to druga, po Atenach, najstarsza stolica Europy, której atmosfera jest zupełnie niepowtarzalna, a słynna wieża Belem była ostatnią perłą architektury europejskiej, którą Wielcy Odkrywcy podziwiali przed wyruszeniem na nieznane wody Atlantyku. Nieopodal stolicy znajduje się wybrzeże Sintry, usiane jest ono wręcz dramatycznymi klifami i złotymi plażami. To tutaj znajduje się najdalej na zachód wysunięty punkty kontynentu Eurazjatyckiego – Cabo da Roca. Zdecydowanie najpiękniejszą częścią wybrzeża Portugalii oraz całego Półwyspu Iberyjskiego jest Algarve, nad którym zachwyty od wieków, po dziś dzień wciąż nie ustają.

Luksusowe wczasy w Portugalii to nie tylko część kontynentalna, ale także wspaniałe wyspy – Madera uważana jest za jedną z najlepszych destynacji podróżniczych świata. Jej zapierające dech w piersiach krajobrazy porywają serca odwiedzających, a rozrzucone pośrodku Oceanu Atlantyckiego Azory to kwintesencja piękna kraju. Nazywane „Europejskimi Hawajami” Azory przenoszą w świat wiecznej wiosny, niezwykle sielski i zielony. Ten archipelag to idealne miejsce do obserwacji wielorybów oraz wulkanicznych krajobrazów, które miejscami przypominają filmowy świat rodem z „Jurassic Park”.

Portugalia i Hiszpania są bardzo popularnymi kierunkami wakacyjnymi. Nic dziwnego – tutaj można przeżyć prawdziwe przygody, ale także w pełni odpocząć w gorącym słońcu południa. Kuchnia półwyspu, która jest silnie zróżnicowana w poszczególnych regionach zachwyca smakami, a butikowe, ekskluzywne hotele sprawią, że wakacje będą tutaj naprawdę udane. W poszukiwaniu najlepszych propozycji wyjazdowych do Hiszpanii i Portugalii warto zajrzeć na stronę Planet Escape i zapoznać się z ofertami biura, które zawierają najbardziej luksusowe hotele w najpiękniejszych miejscach Iberii.


Booking.com

Trwają prace nad stworzeniem jednego, obowiązującego na całym świecie paszportu szczepionkowego. Pomóc może m.in. technologia blockchain

Regionalne jedzenie w Zakopanem