close
Najpiękniejsze miasta Hiszpanii – tam warto być chociaż raz w życiu

Najpiękniejsze miasta Hiszpanii – tam warto być chociaż raz w życiu

Toledo to oddalone o 70 km od Madrytu zabytkowe miasto

Słoneczna Hiszpania podbiła serca swą radosną atmosferą oraz wspaniałymi miastami, których zabudowa może oczarować każdego.

Które z nich prezentują się najpiękniej? Które z nich warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu?

Hiszpania przyjazna turystom

Organizacja prywatnych wyjazdów do tego kraju jest w dzisiejszych czasach zadaniem wyjątkowo prostym. Liczne połączenia lotnicze ułatwiają weekendowe podróże, a doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawia, że apartamenty w Hiszpanii można wynająć w niemal każdym mieście. Dokonanie ich rezerwacji ułatwiają liczne portale internetowe, wśród których ogromną ilością ofert może zaskoczyć Edom.pl. Dzięki tej stronie można uzyskać dostęp do blisko 29 tysięcy domów i apartamentów w Hiszpanii, w których już za około 1200 złotych może spędzić niezapomniany tydzień kilkuosobowa rodzina. To wygodne rozwiązanie, a jednocześnie znacznie tańsze niż rezerwacja miejsc w hotelu. Jedynym problemem dla turystów pozostaje wybór docelowego miejsca podróży. Które miasta warto uwzględnić w swych turystycznych planach?

Toledo: średniowieczne klimaty

Kościoły, synagogi i meczety sąsiadują ze sobą, czyniąc z miejscowej starówki miejsce wyjątkowe. Do dziś na starym mieście można ujrzeć wiele wspaniałych budowli z czasów średniowiecza, a spacer wąskimi uliczkami miasta każdemu może sprawić wiele przyjemności. Katedra z XIII wieku jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w krajobrazie Toledo i symbolem tego miasta. Zachwyca też górująca nad miastem twierdza, w której obecnie mieści się Muzeum Wojska. Wielu wrażeń może dostarczyć wizyta na terenie Dzielnicy Żydowskiej. Tu zachowały się aż dwie synagogi, wielką atrakcją jest też Muzeum Sefardyjskie pozwalające na lepsze poznanie historii i tradycji hiszpańskich Żydów.

Sewilla: hiszpańskie klimaty

Stolica Andaluzji jest miastem, w którem najlepiej można wczuć się w hiszpańską atmosferę. Corrida i flamenco odgrywają w tym mieście równie ważną rolę, jak jej wspaniała architektura. Potężna katedra jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta, nie brak tu również budowli o arabskim charakterze. Tutejszy alkazar jest najpiękniejszą pamiątką po Maurach, a sama budowla do dziś uznawana jest za jedną z najwspanialszych w całej Hiszpanii.

Malaga: śladami Picassa

Jest uznawana za jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miast Andaluzji, a bliskość Morza Śródziemnego czyni z niej znany ośrodek wypoczynkowy. Wspaniała katedra w Maladze jest zabytkiem, który z pewnością przyciągnie uwagę każdego turysty. Najbardziej znaną atrakcją tego miasta jest jednak Muzeum Picassa, w którym prezentowane są liczne prace tego niezwykłego artysty. Jego miłośnicy z pewnością z chęcią odwiedzą i jego Dom Rodzinny, w którym obecnie urządzane są wystawy czasowe. To idealne miejsce dla tych, którzy wakacje w Hiszpanii chcą spędzić nad morzem, delektując się jednocześnie wspaniałą kulturą i architekturą tego kraju.

Ronda: z wizytą na skalnym urwisku

Położenie na stromym klifie sprawia, że Ronda jest miastem wyróżniającym się malowniczością. Przeprawa przez most zawieszony nad potężną przepaścią, mauretańska twierdza i ulice zachwycające historycznym charakterem tworzą w tym mieście wyjątkową atmosferę. Dawny meczet służący obecnie jako kolegiata, arena walk byków oraz okazałe pałace otoczone pięknymi ogrodami – oto atrakcje, których w czasie wizyty w tej części Andaluzji pominąć nie można.

W czasie wędrówek po Hiszpanii szybko można się przekonać, że swym pięknem oczarować mogą nie tylko Barcelona i Madryt, ale i inne miasta tego kraju. Toledo, Sewilla i Malaga oraz mniej znana Ronda również mogą oczarować swym niezwykłym charakterem.


Booking.com
Chianciano Terme

Chianciano Terme – uzdrowisko i historia

Spa w hotelu to relaks i furtka do lepszego samopoczucia