close
Idealne miejsca na najbliższe wakacje

Idealne miejsca na najbliższe wakacje

Idealne miejsca na najbliższe wakacje

Dwa tygodnie urlopu w lipcu czy sierpniu to coś, na co większość z nas czeka cały rok. Jak często jednak zdarza się, że wracamy z tego upragnionego wyjazdu rozczarowani i co zrobić, aby tego uniknąć?

Dwa tygodnie urlopu w lipcu czy sierpniu to coś, na co większość z nas czeka cały rok. Jak często jednak zdarza się, że wracamy z tego upragnionego wyjazdu rozczarowani i co zrobić, aby tego uniknąć?

Na początek kilka oczywistych porad

Do wakacji, jak do wszystkiego, trzeba się odpowiednio przygotować. Dopiero wtedy mogą być prawdziwą przyjemnością. Dlatego po pierwsze trzeba dobrze przemyśleć, jak lubimy spędzać wolny czas i które miejsce, a także jakie biuro podróży nam to zapewni. Jeśli wybieramy się na wakacje z całą rodziną, warto wziąć pod uwagę opinię każdego jej członka, łącznie z dziećmi. Ich niezadowolenie może przecież skutecznie zepsuć urlop. Co więcej, trzeba podjąć decyzję, czy lepiej zarezerwować nasz urlop z odpowiednim wyprzedzeniem, czy zdecydować się na ofertę last minute.

A dokąd warto jechać?

Oczywiście, często przy wyborze kierunku podróży warto zasugerować się konkretnymi poradami. Pierwszym krokiem powinien być jednak wybór między bardziej odległymi wczasami, wśród których szczególnie popularne są te na kontynencie afrykańskim, a nieco bliższymi (jak te w Grecji) czy bardzo bliskimi (na przykład w Bułgarii). Warto wziąć pod uwagę nie tylko dostępny budżet, bo można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty także na dalsze wycieczki, choćby do Tunezji czy Egiptu. Zastanówmy się także nad naszą gotowością do wymagającej podróży i umiejętnością przystosowania do warunków panujących na innym kontynencie.

Wakacje w gorącej Afryce

Jeśli jednak zdecydujemy się na taką wyprawę, do wyboru mamy kilka interesujących rejonów. Pierwszy to oczywiście oblegany przez turystów Egipt. Nic jednak dziwnego, że to miejsce wciąż ich przyciąga, skoro ma do zaoferowania nie tylko fantastyczne słońce, ale i niesamowite zabytki. Kolejny popularny kierunek to Tunezja wraz ze swoim przyjaznym, śródziemnomorskim klimatem. Natomiast do mniej konwencjonalnych wakacyjnych miejsc można zaliczyć Gambię. To malutkie państwo kryje piękne, piaszczyste plaże i kurorty na najwyższym światowym poziomie. Na przykład w ofercie na wakacje 2014 biura BeeFree znajdziemy kilka propozycji wyjazdów do tego interesującego kraju.

Złote Piaski w BułgariiA co w Europie?

Czasem warto jednak zostać na naszym kontynencie. Można zafundować sobie fenomenalny wypoczynek chociażby na jednej z greckich wysp. A jeśli nie mamy nastroju nawet na taką wyprawę, dobrze jest rozważyć na przykład niepozorną Bułgarię. Przecież także nad Morzem Czarnym znajdziemy doskonałą pogodę i długie, urokliwe plaże. Niezależnie od tego czy wybierzemy Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, czy mniej popularny wakacyjny kurort, na pewno będziemy zadowoleni. Zresztą nie zapominajmy – to, jak spędzimy wakacje, zależy głównie od naszego nastawienia.

Gulasz z knedlikami i piwem

Kuchnia Czech (część 1): raj mięsa i piwa

Plaża Zlatni Rat

Majówka za granicą? W tych krajach najlepiej odpoczniesz!