close
Majówka za granicą? W tych krajach najlepiej odpoczniesz!

Majówka za granicą? W tych krajach najlepiej odpoczniesz!

Plaża Zlatni Rat

Gdzie spędzisz wymarzoną majówkę? Miejsc idealnych na rodzinny wypoczynek jest sporo. W których z nich Twoja rodzina ma szansę wypocząć w najlepszych warunkach?

Gdzie spędzisz wymarzoną majówkę? Miejsc idealnych na rodzinny wypoczynek jest sporo. W których z nich Twoja rodzina ma szansę wypocząć w najlepszych warunkach?

Bułgarska majówka: gdzie miło spędzisz czas z rodziną?

Piękne zabytki, rodzinne parki rozrywki oraz doskonałe zagospodarowanie to elementy, którymi przyciąga turystów Bułgaria. W takich ośrodkach jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg każdy może spędzić wyjątkową majówkę. Dzięki takim stronom jak www.swiatwypoczynku.pl można szybko znaleźć sprawdzone hotele w bułgarskich kurortach. Co je wyróżnia? Są to hotele z pokojami rodzinnymi, które zapewniają wszystkim gościom wiele dodatkowych atrakcji. Baseny, polskie animacje oraz menu dopasowane do preferencji maluchów to walory, które podróżujące rodziny z pewnością docenią. Gdzie warto się wybrać, żeby spędzić wyjątkową majówkę w Bułgarii z dziećmi i skorzystać z największych atrakcji tego kraju? Ze względu na piaszczyste plaże oraz parki wodne atrakcyjnym miejscem dla całej rodziny są Złote Piaski. To najpopularniejszy kurort w tym kraju, który ze względu na bliskość Warny cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród polskich podróżników. Hotele z atrakcjami dla najmłodszych oraz piękna okolica zachęcają też do wypoczynku w rejonie Słonecznego Brzegu. Tu czekają najpiękniejsze zakątki nad Morzem Czarnym. Najmłodszych mogą oczarować tutejsze parki wodne, dla dorosłych z kolei wielką atrakcją może okazać się spacer po uliczkach pobliskiego Nesebyru. To wspaniałe miasto pełne zabytkowych budowli, które swym urokiem może zadziwić każdego turystę.

Chorwackie atrakcje dla dużych i małych

Plaża Zlatni Rat, czyli Złoty Róg na jednej z chorwackich wyspWspaniałe atrakcje dla dzieci oraz komfortowo urządzone hotele family sprawiają, że chorwackie kurorty są kolejnym kierunkiem doskonałym na rodzinną majówkę. Dla podróżujących z dziećmi Chorwacja to istny raj. Dubrownik kuszący zabudową starego miasta oraz czekające w okolicy piaszczyste plaże sprawiają, że majowy wypoczynek w tym rejonie może się okazać nie lada gratką dla każdego. Wycieczki na teren pobliskich wysp to kolejna ciekawa propozycja na spędzenie czasu w tym miejscu. Dla dzieci taki rejs może jest niezwykłą przygodą, a dla dorosłych szansą na poznanie najpiękniejszych miast wyspiarskiej Chorwacji. Wyspa Hvar może pochwalić się wspaniałą Jelsą – miastem znanym ze średniowiecznych świątyń oraz romantycznych ruin potężnej twierdzy. Historyczną zabudową i pięknymi plażami przyciąga również Korcula. Malownicze zatoki i piękne plaże przyniosły jej wielką sławę, a wyspiarska stolica przyciąga miłośników niezwykłych zabytków. Dla najmłodszych wielką atrakcją jest tu wizyta w domu Marco Polo – znanego podróżnika, o którego wyprawach można opowiadać godzinami.

Niewielka odległość od Polski, korzystny klimat oraz moc atrakcji sprawiają, że kraje bałkańskie są miejscami idealnymi na rodzinną majówkę. Tu każdy członek rodziny znajdzie dla siebie coś ciekawego, a wypoczynek w pięknej scenerii sprawi wiele radości i dzieciom, i ich rodzicom.

Idealne miejsca na najbliższe wakacje

Idealne miejsca na najbliższe wakacje

Cieniutkie palacinky z owocami prosto z czeskiego lasu. Źródło: www.varimezdrave.cz

Kuchnia Czech (część 2) – knedliki, palaczinki i desery