close
Wczasy na Dominikanie

Wczasy na Dominikanie

Planujesz niezapomnianą przygodę w te wakacje? Szukasz ciekawych ofert w Internecie oraz w biurach podróży, ale w dalszym ciągu nie możesz się zdecydować? Ciekawym pomysłem na kierunek podróży jest Dominikana. To drugie pod względem wielkości państwo Morza Karaibskiego. Cały czas przyciąga turystów ze względu na wiele atrakcyjnych walorów, jakimi są malownicze plaże i górskie wzniesienia.

Atrakcje Dominikany

Niezależnie od tego, jaki rodzaj wypoczynku jest przez nas preferowany (aktywny czy bierny), każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możemy w pełni korzystać ze słońca podczas relaksu na rajskich plażach lub nurkować w wodzie pełnej unikatowych raf koralowych. W różnych miejscach Dominikany możemy korzystać z wielu atrakcji. Z pewnością warto odwiedzić prestiżowe kluby golfowe i zaczerpnąć wiedzy od mistrzów tej dyscypliny. Dla smakoszy trunków poleca się przejazd kolejką do Mount Isabel del Torres, aby na własne oczy zobaczyć jak produkuje się rum. W regionie Punta Cana znajduje się wiele ciekawych lokali, takich jak: restauracje, dyskoteki oraz sklepy z pamiątkami.

Z jakiej oferty najlepiej skorzystać planując wypoczynek na Dominikanie?

Jeżeli po raz pierwszy wybieramy się na zagraniczną podróż najlepiej skorzystać z ofert biur podróży. Warto przed podjęciem decyzji porównać ceny i wybrać najbardziej korzystną. Ciekawą opcją jest Dominikana all inclusive. Rezerwując daną wycieczkę z wyprzedzeniem, możemy liczyć na ciekawe promocje. Wybierając pakiet, jakim jest all inclusive, niczym nie musimy się martwić. W cenę zazwyczaj wliczone są minimum trzy posiłki (w formie szwedzkiego stołu), noclegi w hotelach o wyższym standardzie (z klimatyzacją), TV, Internet, parking, baseny, korty, siłownie, bary (z napojami bezalkoholowymi i alkoholowymi). Bardzo ważnym faktem dla nas jest to, iż nie musimy być w posiadaniu wizy. Będziemy zobowiązani jednak do tego, aby kupując przelot zaopatrzyć się także w bilet powrotny. Po przekroczeniu granicy wydawana jest karta turystyczna, za którą będziemy musieli zapłacić średnio 10 USD. Istotne jest to, aby przed planowanym terminem wycieczki poświęcić trochę czasu i przestudiować informacje na temat zwyczajów oraz kultury panującej na Dominikanie.

Kiedy najlepiej jest wybrać się na Dominikanę?

Najwięcej turystów jest w miesiącach od grudnia do lutego oraz od lipca do września. Jest to najlepszy okres na cieszenie się słońcem oraz bezchmurnym niebem. W pozostałych miesiącach temperatury są nieco niższe (ciekawa opcja dla osób źle znoszących wysokie temperatury).

12 grudnia 20171762Views

Zalety ofert last minute

5 rad jak wybrać obuwie trekkingowe w góry