close
Targi EXPO 2015 w Mediolanie

Tegoroczna światowa wystawa Expo 2015 odbywa się w Mediolanie. Od 1 maja do końca października ponad 140 krajów na powierzchni liczącej 1,1 km² prezentuje w specjalnie na tę okazję skonstruowanych pawilonach nie tylko swą historię, kulturę i turystykę, lecz przede wszystkim nowe technologie, które są odpowiedzią na hasło, pod którym w tym roku odbywają się te światowe targi: „Feeding The Planet, Energy For Life”, czyli „Wyżywienie Planety, Energia Dla Życia”. Chodziło o to, by pokazać jak w zgodzie z naturą i nie niszcząc środowiska na naszej planecie zapewnić zdrowe, bezpieczne i wystarczające pożywienie dla jej mieszkańców. W praktyce jest to możliwość spróbowania rozmaitych potraw z całego świata, dowiedzenia się czegoś o sztuce kulinarnej danych krajów oraz zapoznania się z najnowszymi trendami w ogrodnictwie (i mowa tu nie tylko o wielkich ogrodach, ale również o uprawianiu roślin na balkonie czy w domowym zaciszu). Oprócz pawilonów narodowych, postarano się również o takie poświęcone produktom żywnościowym i uprawom: kawie, kakao i czekoladzie, ryżowi, zbożom i bulwom, przyprawom oraz owocom i warzywom.

Loty tanimi liniami lotniczymi do Mediolanu i Bergamo zaczynają się od ok. 100 PLN. Jeszcze miesiąc trwania wystawy. Śpieszcie się, bo naprawdę warto!

 


Booking.com

Autobusem, pociągiem i samolotem, czyli o najpopularniejszych tendencjach przy wyborze środka transportu wśród Polaków w roku 2014

Pokonaj strach przed lataniem