close
Wakacje w Egipcie, czyli top 5 atrakcji, które trzeba zobaczyć

Wakacje w Egipcie, czyli top 5 atrakcji, które trzeba zobaczyć

Egipt jest wakacyjnym celem podróży dla wielu Polaków. Słoneczna pogoda, przystępne dla Europejczyka ceny i bogata oferta turystyczna sprawiają, że co roku to państwo odwiedza nawet pół miliona turystów z naszego kraju. Ci, którzy zamierzają zwiedzać, powinni poznać 5 najpiękniejszych turystycznie miejsc, które trzeba obejrzeć w Egipcie.

Asuan

Turyści, którzy przybywają do Asuan zwykle rozpoczynają zwiedzanie od rejsu po Nilu. W czasie podróży feluką można opłynąć malownicze wyspy File oraz Sehel. Na tej pierwszej na turystów czeka nie lada atrakcja – otwarta dla zwiedzających tradycyjna nubijska wioska. Poza tym dech w piersiach zapierają również pozostałości po świątyni Izydy. Wakacje do Asuan możesz zaplanować na https://www.egipt.info.pl/asuan.xml

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Podziw wśród odwiedzających budzi też tama asuańska, dzięki której Nil przestał niszczyć dobytek mieszkańcom miasta. Powstało dzięki niej Jezioro Nasera. Warto wspomnieć, że jest ono jednym z największych sztucznych zbiorników wodnych na świecie.

Giza

O Gizie mówi się, że to wizytówka Egiptu. Piramidy z Gizy zaliczają się do Siedmiu Cudów Świata i są najbardziej znanymi tego rodzaju budowlami na świecie. Do piramidy Cheopsa (choć za sporą opłatą) można wejść. Tuż obok turyści podziwiają również Sfinksa. Na chętnych nocnych wrażeń czekają tu liczne kluby, dyskoteki. Giza to miasto najbardziej luksusowych hoteli na świecie.

Abu Simbel

To miasto świątyń wydrążonych w skale. Zostały odkryte w 1813 roku przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Burckharda. Świątynia Ramzesa jest jednym z najbardziej znanych turystom zabytków. Świątynia Nefertari jest nieco mniejsza, ale również licznie odwiedzana przez zwiedzających. Obie wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Luksor

Luksor jest kolejnym miejscem ze świetną bazą noclegową. Wielu turystów wybiera to miasto jako miejsce wypadowe w inne zakątki kraju. Obowiązkowym punktem wszystkich wycieczek jest grobowiec Tutenchamona i spacer Doliną Królów.

W mieście funkcjonują liczne wypożyczalnie rowerów. Turyści, którzy lubią aktywny wypoczynek często z nich korzystają i poruszają się przy ich pomocy raz lewym, raz prawym brzegiem Nilu.

Spore wrażenie na odwiedzających Luksor robi Muzeum Luksorskie, w którym zgromadzono liczne artefakty, np. z grobu Tutenchamona oraz biżuterię i dzieła sztuki.

Aleksandria

To drugie co do wielkości miasto w Egipcie. Z uwagi na tłum ci, którzy przyjechali do Egiptu odpocząć, często omijają je szerokim łukiem. To kulturalna stolica kraju. Znajdują się tu liczne muzea i ośrodki naukowe. Turyści najchętniej wybierają tu Muzeum Narodowe oraz Muzeum Grecko-Rzymskie. Spore wrażenie robi także Biblioteka Aleksandryjska z nowoczesnym planetarium.

Jak poruszać się po Egipcie?

Do Egiptu z Polski bez problemu można dolecieć samolotem. Przy odrobinie szczęścia bilet w dwie strony to koszt około 600-700 zł.

Mieszkańcy Egiptu są przyjaźni wobec turystów. Wielu z nich świadczy prywatnie usługi transportowe. Takie wieloosobowe taksówki bywają dość drogie i lepiej ustalić z kierowcą cenę przed przejazdem. W kraju funkcjonują też rozbudowane linie kolejowe oraz autobusowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę turystyczną?

Jak znaleźć wyjątkowe zakwaterowanie w Sopocie?