close
Na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę turystyczną?

Na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę turystyczną?

Cieplejsze i dłuższe dni to świetna okazja, aby wybrać się na plażę, piknik lub spędzić dzień na działce. Nieodłącznym elementem tego rodzaju wyjść jest jedzenie i picie. Niestety, gdy jest bardzo ciepło, żywność szybko się psuje, a napoje ogrzewają. Jak pozbyć się problemu? Odpowiedzią jest lodówka turystyczna, którą możesz zabrać także na dłuższą trasę autem. Jak ją wybrać?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju lodówki turystyczne. Przeważnie to modele na wkłady chłodzące, elektryczne lub na gaz. Najtańsze kosztują ok. 100 zł, a najdroższe to wydatek przekraczający 8000 zł. Dlatego warto się zastanowić, do czego ma Ci służyć lodówka turystyczna, jak często będzie używana i jakich funkcji potrzebujesz. Niżej znajdziesz główne elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze wakacyjnego sprzętu do chłodzenia dań i napojów.

Kupujesz lodówkę turystyczną? Pamiętaj o tych czterech rzeczach

  • Temperatura chłodzenia – na rynku dostępne są modele, którą mogą nie tylko chłodzić, ale także mrozić wnętrze nawet do -20°C. Zwykle im wyższe wartości temperatur, tym wyższa cena urządzenia.
  • Funkcjonalność – lodówki elektryczne, które podłączysz do zapalniczki samochodowej (12V lub 24V), nie tylko chłodzą wnętrze, ale także mogą je podgrzewać. Dzięki temu w trakcie przerwy w podróży możesz przygotować gorącą kawę lub posiłek. Taką możliwość zapewnia chłodziarka turystyczna SENCOR SCM 2224BL.
  • Tworzywo – lodówka turystyczna może mieć plastikową lub metalową obudowę. Jeśli szukasz czegoś lżejszego do zabrania na piknik do parku lub plażę, lepiej sprawdzi się pierwszy wariant. Z kolei jeśli planujesz korzystać z lodówki turystycznej częściej, warto pomyśleć o czymś solidniejszym.
  • Pojemność – dla jednej lub dwóch osób odpowiednia będzie lodówka turystyczna średniej wielkości. Jednak gdy wybierasz się na wakacje z rodziną, a wyprawa autem zajmie kilka lub kilkanaście godzin, z pewnością przyda Ci pojemniejszy model. Na rynku dostępne są lodówki turystyczne, które pomieszczą 25, a nawet 50 litrów.

Dowiedz się również, jaki smartfon wybrać do robienia zdjęć wysokiej jakości podczas podróży?

Rodzaje lodówek turystycznych

We wstępie pojawiła się informacja o różnych rodzajach sprzętów chłodniczych, które przydają się podczas wakacji. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Lodówki turystyczne na wkłady chłodzące nie potrzebują zasilania. Utrzymują niską temperaturę dzięki specjalnym wkładom i dobrej izolacji termicznej w postaci styropianu lub pianki. Przeważnie wykonane są z plastiku, co obniża ich wagę i sprawia, że można je zabrać niemal wszędzie. Minusem jest czas utrzymania niskiej temperatury ograniczony do ok. 12 godzin.

Lodówki turystyczne elektryczne można podłączyć do zapalniczki samochodowej. Wiesz już, że są modele, które zapewniają możliwość chłodzenia, jak i podgrzewania, co dla wielu osób jest dużą zaletą. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z większą wagą w porównaniu do modeli na wkłady.

Lodówki turystyczne sprężarkowe na gaz zasilane są energią elektryczną. Chłodziarki nie tylko mają wbudowany akumulator, ale też mogą być zasilane napięciem sieciowym 230 V, 12 V i 24 V. Dostępne na rynku sprzęty charakteryzują się wysoką energooszczędnością, wydajnością i parametrami chłodzącymi.

Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę turystyczną. Znasz także rodzaje i funkcjonalności tych urządzeń. Wszystko to pomoże Ci w wyborze sprzętu, który najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom.

 

9 czerwca 2023229Views

Komfortowy hotel w Płocku

Wakacje w Egipcie, czyli top 5 atrakcji, które trzeba zobaczyć