close
Wycieczki na Węgry z Bieszczad z biurem podróży PAWUK

Wycieczki na Węgry z Bieszczad z biurem podróży PAWUK

Biuro podróży Pawuk organizuję wycieczki z przewodnikiem w bieszczady

Wycieczki na Węgry cieszą się coraz większą popularnością. Nie jest to przypadkowe, bowiem kraj ten podoba się zarówno miłośnikom kultury i sztuki, imprezowiczom oraz osobom preferującym spacery w malowniczym otoczeniu. Warto też dodać, że Węgry słyną ze swojej unikalnej i smacznej kuchni, która zachwyca liczne podniebienia. Chociaż należy dodać, iż jest ona skierowana raczej do wielbicieli pikantnych potraw. Wiele osób uważa, że Węgry należy chociaż raz odwiedzić, szczególnie że wycieczki z Polski są coraz tańsze. Skąd się bierze to stwierdzenie?

Budapeszt, czyli stolica kraju

Biuro podróży PAWUK ma w ofercie jednodniowe wycieczki z przewodnikiem na węgry

Pierwszym miejscem, które przychodzi do głowy, gdy myśli się o Węgrach jest stolica tego kraju, czyli Budapeszt. Uważane jest ono na swój sposób za magiczne, ponieważ może zachwycać naprawdę pod wieloma względami. Przede wszystkim ciekawym aspektem jest sama architektura, która jest bardzo monumentalna. Co więcej, samo miasto podzielone jest na dwie osobne części – Budę oraz Peszt. Rozdzielone są one naturalnie, ponieważ dzieli je rzeka przepływająca przez to miasto, czyli Dunaj. Buda jest częścią, która położona jest wyżej, na Wzgórzach Budańskich. Z nich jest bardzo dobry i ciekawy widok na resztę miasta, która snuje się u jego podnóża, czyli Peszt.

Biuro podróży PAWUK ma w ofercie jednodniowe wycieczki z przewodnikiem na węgry

Przyjęło się, że to Peszt dostarcza większej ilości ciekawych i interesujących miejsc, lecz nie do końca jest to prawdą. Tak naprawdę całe miasto oferuje wiele atrakcji oraz lokalizacji, które zachwycają wiele osób. Trudno jest się nudzić w tym mieście. Jeśli chodzi o zwiedzanie stolicy tego kraju to warto i należy wejść na górę Gellerta, która zlokalizowana jest w centrum miasta. Co więcej, jest to miejsce, do którego przyjeżdżają całe wycieczki, korzystające z biura podróży. Na szczycie czekają liczne atrakcje w postaci cytadeli, która została stworzona przez Habsburgów oraz Pomnika Wolności, który pierwotnie skierowany był w stronę Armii Czerwonej. Oczywiście, obecnie pełni on inną rolę. Góra jest rewelacyjnym miejscem widokowym, gdyż widać z niej Dunaj oraz cały Budapeszt. Turyści chętnie wybierają południowe zbocza góry, gdyż szlak jest prosty i łagodny, a więc idealny na spacer z podnóża góry.

Wycieczki z Polski często udają się do Budapesztu

Tak jak wcześniej wspominałem Budapeszt jest naprawdę ciekawym i interesującym miejscem na zwiedzanie. Co więcej, niektóre jego atrakcje uważane są za najlepszy produkt turystyczny. Zalicza się do niego kolejka Siklo, która jest koleją zębatą, za której pomocą turyści oraz mieszkańcy mogą w wygodny sposób dostać się na Wzgórze Zamkowe. Znajdująca się tam zabudowa jest niezwykle ciekawa pod różnymi względami. Zwiedzając jednak Budapeszt nie można nie wspomnieć o jednym chyba z najpopularniejszych miejsc na zdjęciach, o miejscu, w którym można powiedzieć, że zatrzymał się czas, czyli budynku parlamentu. Jest to solidna konstrukcja, która jest jedyna w swoim rodzaju. Warto się udać w podróż, aby go zobaczyć, gdyż biała konstrukcja onieśmiela. Za dnia wygląda naprawdę dobrze, lecz warto też go zobaczyć w nocy, ponieważ wtedy przyozdobiony jest tysiącem złotych świateł.

Z góry warto udać się do kolejnego charakterystycznego miejsca, pod które przyjeżdżają całe wycieczki. Tak właściwie, parlament jest najbardziej charakterystycznym miejscem i można powiedzieć, że w pewien sposób stał się symbolem tego miasta. Jednakże, przed jego zwiedzeniem należy pamiętać, aby zakupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ inaczej może się okazać, że na dany dzień nie będzie już wolnych miejsc.

Co zjeść na Węgrzech?

Kuchnia Węgierska należy do takich, które są bardzo smaczne i każdy w niej powinien znaleźć coś dla siebie. Jednakże, jadąc na wycieczkę nie można przywozić ze sobą różnych stereotypów z Polskich, ponieważ na przykład placków po Węgiersku nie znajdzie się w menu żadnej restauracji. Podobnie jak ryba po grecku, czy śledź po żydowsku są to daniach kuchni Polskiej, które nie są spotykane w krajach, które znajdują się w ich nazwie. Bez wątpienia daniem, które można znaleźć w menu w Polsce, jak i na Węgrzech jest Langosz. Jest to smażony na głębokim oleju placek z ciasta, które składa się z drożdży, cukru, mleka, mąki, soli, oleju oraz wody. Powinien być on pieczony w piecu opalanym drewnem, lecz w dzisiejszych czasach głównie się go robi na głębokim oleju. Podawany jest z różnymi składnikami, lecz najczęściej jest to sól, czosnek, śmietana lub ser.

Biuro podróży Pawuk organizuję wycieczki z przewodnikiem w bieszczady

Drugim najpopularniejszym daniem, którego widok wzmaga apetyt jest gulasz. Jest to jedna z narodowych potraw, która znalazła się nawet na liście Hungaricum w 2017 roku. Początkowo była ona tworzona z kawałków mięsa z cebulą oraz słoniną. Jednakże, gdy na Węgrzech pojawiła się papryka, to również ona dołączyła do przepisu. Warto też wiedzieć, że obecnie występuje bardzo wiele rodzajów i odmian gulaszu, w tym zupa z wyżej wymienionymi składnikami. Oczywiście, wszystko zależy od miejsca i indywidualnych preferencji szefa kuchni.

Jedną z mniej oczywistych potraw, które są popularne w tym pańskie i które zdecydowanie warto spróbować jest zupa rybna. Jadąc na wycieczkę do tego kraju zdecydowanie warto jej spróbować, ponieważ ma ona ciekawy skład. Najczęściej znajduje się w niej ostra papryka, karp i cebula. Oczywiście, istnieją również indywidualne wariacje, w których dodatkowo dodaje się pomidory, ziemniaki oraz kminek. Należy jednak wiedzieć, że tradycyjnie do zupy dodaję się całą rybę z ogonem oraz głową. Co więcej, może się okazać, że będzie to najlepszy produkt turystyczny.

Kolejnym daniem, które jest przygotowywane zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech, lecz pochodzi właśnie z tego drugiego kraju to faszerowana papryka. Jest to danie, które po raz pierwszy pojawiło się w tamtejszej książce kucharskiej w 1891 roku. Jednakże, jak to najczęściej bywa, przez wiele lat jego istnienia pojawiło się wiele licznych modyfikacji i w menu można spotkać danie, które trochę różni się od swojego pierwowzoru. Najczęściej paprykę faszeruje się mieloną wieprzowiną, ryżem, cebulą, czosnkiem, solą, pieprzem oraz jajkami. Podaje się ją w asyście sosu pomidorowego.

Węgry winem stoją

Wydaje mi się, że każdy słyszał legendę win tokajskich. Znane są one na całym świecie i równocześnie jest to jeden z tych produktów, które warto przywieźć do Polski. Uważa się, że wina, które produkowane są na Węgrzech są jedyne w swoim rodzaju. Kraj ten słynie z tokaju, gdzie zlokalizowanych jest wiele winniczek. Część z nich zapisana jest na listę dziedzictwa UNESCO, więc można powiedzieć, że sam ten fakt, gwarantuje, iż są to winnice oferujące wina najwyższej jakości. Jednakże, wbrew pozorom ich smak nie odpowiada wszystkim. Na szczęście, nie jest to problemem, ponieważ Węgrzy słyną z różnych rodzajów wina. Można znaleźć słodkie wina merlot oraz półsłodkie, które w szczególności powinny zasmakować kobietą.

Biuro podróży PAWUK ma w ofercie jednodniowe wycieczki z przewodnikiem na węgry

Dużą zaletą Węgierskich win jest ich cena. Dzięki temu, że są one tworzone własnie w tym kraju, to ich ceny są stosunkowo niskie. Dobre wino można kupić już nawet za 10 złotych, co w naszym kraju jest dość nie spotykane. Co więcej, we wcześniej opisywanych winniczkach można dowiedzieć się również, jak powstaje wino. Tego typu wycieczki są bardzo popularne, ponieważ można poznać wiele ciekawych informacji oraz posmakować tokajskich win, które oferują najlepsze piwniczki.

Wycieczki Węgry Bieszczady

Coraz więcej osób decyduje się na wybór wycieczek jednodniowych. Podczas nich można zwiedzić ciekawe i interesujące miejsca. Co więcej, wyruszając z Bieszczad lub Lwowa większość z nich odwiedza kraje, które są po drodze. Słowacja poza krajem przejazdowym oferuje też wiele ciekawych miejsc, które można odwiedzić wyruszając np. indywidualnie. Warto wybrać się na wycieczkę, ponieważ wtedy odwiedza się miejsca, które samemu często by się ominęło. Węgry Miszkolc to ciekawy punkt wycieczki, który uważany jest za najlepszy produkt turystyczny, w którym są baseny termalne. Wyróżniają się swoim położeniem, ponieważ położone są one w labiryncie jaskiń. Kąpiel w takim miejscu należy do niezwykłych oraz niezapomnianych. Często wśród internautów polecane jest biuro podróży PAWUK, które specjalizuje się w wycieczkach na węgry z bieszczad.

Z roku na rok popularność wycieczek jednodniowych rośnie. Miszkolc oraz piękne winnice są idealnym miejscem na wycieczkę. Zarówno dla osób indywidualnych, jak i zorganizowanych grup. Firma Polańczyk organizuje takie na dzień z miejscowości Solina. Co więcej, oferta jest szeroka i są w niej również wycieczki do Lwowa. Dużym plusem wycieczek jednodniowych jest ich atrakcyjna cena oraz przewodnik, który pokaże ciekawe miejsca. Dla rodzin, które preferują wycieczki w obrębie Unii Europejskiej Słowacja może być idealnym kierunkiem.

18 listopada 20192591Views

Wypoczynek rodzinny nad morzem nie tylko latem

Wyjeżdżasz na narty? Wypożycz sprzęt narciarski i snowboardowy na białe szaleństwo!