close
Wyjeżdżasz na narty? Wypożycz sprzęt narciarski i snowboardowy na białe szaleństwo!

Wyjeżdżasz na narty? Wypożycz sprzęt narciarski i snowboardowy na białe szaleństwo!

Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z nią sezon narciarski. Miłośnicy białego szaleństwa z pewnością cieszą się na myśl o nadchodzącym aktywnym wypoczynku na stoku. Jednak radość niektórych może przyćmić obawa wiążąca się ze zbyt dużymi wydatkami. Czy wyjazd na narty rzeczywiście musi być drogi?

Nie kupuj, wypożycz sprzęt narciarski!

Sezon sportów zimowych trwa stosunkowo krótko. W naszym klimacie zazwyczaj nie przekracza on 2-3 miesięcy w ciągu roku. Z tego względu wiele osób uważa zakup całego sprzętu narciarskiego lub snowboardowego za zbędny wydatek. Jest w tym sporo racji, ponieważ dobrej klasy narty, buty, kijki, kask i gogle to koszt kilku tysięcy złotych. Kupując lekko używany sprzęt, możemy wprawdzie liczyć na nieco niższą cenę, nie zapominajmy jednak, że to nie wszystkie niezbędne akcesoria. Przed wyjazdem konieczne będzie również zaopatrzenie się w ciepłą, nieprzemakalną kurtkę, kombinezon narciarski i bieliznę termiczną, a na stoku wykupienie karnetu upoważniającego do jazdy. Sumując koszty, nie dziwi, że tak wiele osób decyduje się na wypożyczenie sprzętu. Jak jednak to zrobić, by odnieść jak najwięcej korzyści?

Na stoku, czy wcześniej?

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego znajdujące się w większości ośrodków mają równie dużo plusów, co minusów. Ich olbrzymią zaletą jest z pewnością dostępność i bliskość stoku. Nie musimy wieźć ze sobą całego sprzętu, co ma szczególne znaczenie wtedy, gdy nie posiadamy własnego środka transportu. Możemy również poprosić o dopasowanie odpowiednich nart oraz butów – wykwalifikowani pracownicy zazwyczaj służą radą i pomocą w wyborze długości nart, czy ustawieniu wiązań.

Największym minusem tego rozwiązania jest jednak jego cena. Sprzęt zwyczaj wynajmujemy na godziny, a duże i popularne ośrodki narciarskie potrafią sobie za tak krótki czas liczyć nawet kilkadziesiąt złotych. Jeśli planujemy kilkudniowy wypad w góry, nasz wydatek z pewnością będzie spory. Rozwiązaniem może być wypożyczenie sprzętu narciarskiego jeszcze przed wyjazdem, np. za pomocą platformy internetowej Oshare.pl (sprawdź: https://oshare.pl/183-narty-i-snowboard). Ofert jest tak dużo, że znalezienie tam wszystkich niezbędnych akcesoriów narciarskich i snowboardowych w okolicy naszego miejsca zamieszkania z pewnością nie sprawi żadnego problemu. W razie wątpliwości możemy poprosić o przedstawienie szczegółów lub przesłanie większej ilości zdjęć. Tygodniowy koszt wypożyczenia będzie znacznie niższy niż na stoku.

Dodatkowe zalety wypożyczania

Oprócz oszczędności pieniędzy, która wiąże się z wynajmowaniem sprzętu narciarskiego, dużym plusem jest również oszczędność miejsca. Korzystając z niego tylko w sezonie, nie musimy martwić się, gdzie będziemy go przechowywać przez resztę roku. Dodatkowo w kolejnych latach możemy zdecydować się na wynajem nowszego i lepszego sprzętu, który z pewnością znajdziemy w bardzo atrakcyjnej cenie.

18 listopada 2019953Views
Biuro podróży Pawuk organizuję wycieczki z przewodnikiem w bieszczady

Wycieczki na Węgry z Bieszczad z biurem podróży PAWUK

Okulary przeciwsłoneczne w góry