close
Wyspa Wisła w Stężycy

Wyspa Wisła w Stężycy

Malownicze tereny nad Wisłą w Stężycy

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!

Wyspa Wisła w Stężycy i jej strzeżone kapieliskoWyspa Wisła w Stężycy jest nowoczesnym, eleganckim kompleksem wypoczynkowo-sportowym, który został zaprojektowany na bardzo malowniczych terenach niedaleko brzegu Wisły, tam gdzie przebiega granica między województwem mazowieckim a lubelskim (Stężyca należy jednak do tego drugiego). Strzeżone przez ratowników kąpielisko znajduje się nad wąską rzeczką, płynącą równolegle obok Wisły. Wyznaczone jest ono sznurem boi (3 kolory w zależności od głębokości – zaczynając od płytkiego brodzika dla dzieci, przez 1,5 m do ponad 2 m). Na piaszczystej plaży można wypocząć na ręczniku albo pograć w siatkówkę czy piłkę plażową. Przy kąpielisku działa wypożyczalnia rowerów wodnych, kajaków i prostych łódek. Zadbano także o wypożyczalnię rowerów (5 zł za godzinę) – pomysł doskonały, zwłaszcza, że w okolicy znajdują się przepiękne tereny na wycieczki rowerowe, np. nadwiślańskim wałem.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Twórcy Wyspy Wisły zadbali też o zimowe atrakcje – stworzono tu unikalny stok narciarski i tor saneczkowy, który w lecie przyciąga miłośników rowerowych i deskorolkowych ewolucji.

Malownicze tereny nad Wisłą w Stężycy, w tle restauracja Wyspa WisłaObok kąpieliska znajduje się 2-poziomowy, estetyczny budynek wykonany w drewnie i kamieniu, który pełni funkcję restauracji, pubu, a wieczorami dyskoteki. Przylega do niego duży, wyłożony deskami taras, na którym porozstawiano stoliki i parasole i z którego roztacza się piękny widok na kąpielisko i wiślany wał. Oprócz tego na Wyspie Wisła działa jeszcze kino pod chmurką oraz muszla koncertowa, do której zjeżdżają sławy m.in. takie jak: Stanisław Soyka lub Skaldowie. W lipcu odbywa się tu „Wyspa Wisła Reggae Festival”.

Powierzchnia całego ośrodka: 30 ha

Adres: Stężyca to wieś w powiecie ryckim niedaleko Dęblina (77 km na północny zachód od centrum Lublina; 99 km na południowy wschód od Warszawy; 28 km na północ i lekko na zachód od Puław). Kąpielisko Wyspa Wisła znajduje się przy ul. Rekreacyjnej, tuż przy drodze wojewódzkiej nr 801 z Warszawy do Puław.

Dojazd: Z Lublina kierujemy się na Sławin ul. Północną, a potem Kompozytorów Polskich. Potem jedziemy Al. Warszawską (DK12 / DK17 / E372). Na rondzie za Panieńszczyzną zjeżdżamy w drugi zjazd na Radom i Warszawę (cały czas jest to E372). W Krasnoglinach skręcamy w lewo w krajową 48-kę na Dęblin. W Dęblinie, tuż przed mostem przez Wisłę, skręcamy w prawo w ul. Stężycką, która potem zmienia nazwę na Adama Mickiewicza (DW 801). Po chwili jesteśmy już na Wyspie Wisła.

Występ Cirque du Soleil na Stadionie Narodowym odbędzie się już we wrześniu

Wakacyjne imprezy na Stadionie Narodowym

Kąpielisko nad Świdrem w Otwocku (źródło: Fanpage Otwockiej Plaży Miejskiej)

Plaża miejska nad Świdrem w Otwocku i Józefowie