close
Zalew nad Muchawką w Siedlcach

Zalew nad Muchawką w Siedlcach

Zalew w Siedlcach nad rzeką Muchawką (zdjęcie nadesłane przez jednego z naszych fanów)

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Zalew w Siedlcach nad rzeką Muchawką (zdjęcie nadesłane przez jednego z naszych fanów)Wspaniały, czysty zalew na rzece Muchawka to chyba najpopularniejsze letnie miejsce w Siedlcach. Strzeżone przez WOPR kąpielisko znajduje się po wschodniej stronie akwenu, od strony miasta. Plaża leży przy zbiegu ulic Plażowej i Okrężnej. Zachodnia część, wzdłuż której płynie rzeka Muchawka, jest bardziej zaciszna i chętnie odwiedzają ją wędkarze (są tu też organizowane zawody w łowieniu).

Strzeżone, prostokątne kąpielisko wyznaczone jest przez betonowy pomost z drabinkami. Poza jego obrębem można pływać na rowerach wodnych, łodziach albo kajakach, które są do wypożyczenia w dwóch miejscach niedaleko plaży. Wokół zalewu biegnie deptak, który zachęca do spacerów oraz wyłożona kostką Bauma ścieżka rowerowa. Napić i posilić się można w sezonowych budkach z gastronomią oraz pod parasolami. Dla dzieci rozkładane są dmuchańce, a czasem przyjeżdża wesołe miasteczko.

Wieczorny chill-out nad Muchawką w Siedlcach Zalew w Siedlcach nad rzeką Muchawką (zdjęcie nadesłane przez jednego z naszych fanPowierzchnia zalewu w Siedlcach: 40 ha

Adres: Zalew na rzece Muchawka położony jest przy ul. Mazowieckiej, która odchodzi od Warszawskiej (90 km na wschód od centrum Warszawy), tuż przy samym wjeździe do Siedlec z Warszawy.

Dojazd: Kierujemy się na trasę E30, czyli przejeżdżamy Wisłę Mostem Łazienkowskim, potem jedziemy przez Pragę Południe Al. Stanów Zjednoczonych, Ostrobramską i Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego (kierunek na Mińsk Mazowiecki). Trasą A2 (E30) dojeżdżamy do samych Siedlec. Przed Siedlcami na rondzie zjeżdżamy w trzeci zjazd, w ul. Siedlecką i kontynuujemy ul. Warszawską. Na końcu skręćcie w prawo w Mazowiecką i już jesteście nad Muchawką.

Niezmotoryzowani mogą bardzo łatwo dostać się nad zalew, jadąc ok. 1,5 godziny kolejką z Warszawy-Śródmieście. Najlepiej wysiąść na dworcu Siedlce Zachodnie – stamtąd już tylko kilkanaście minut dzieli nas od kąpieli w Muchawce.

Mapka stawów w Zalesiu Górnym (źródło: Fanpage stawów w Zalesiu Górnym)

Kąpielisko w Zalesiu Górnym

Występ Cirque du Soleil na Stadionie Narodowym odbędzie się już we wrześniu

Wakacyjne imprezy na Stadionie Narodowym