close
Kąpielisko w Zalesiu Górnym

Kąpielisko w Zalesiu Górnym

Mapka stawów w Zalesiu Górnym (źródło: Fanpage stawów w Zalesiu Górnym)

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Mapka stawów w Zalesiu Górnym (źródło: Fanpage stawów w Zalesiu Górnym)Obok Zalewu Zegrzyńskiego kąpielisko w Zalesiu Górnym jest to chyba najczęściej odwiedzane przez mieszkańców stolicy miejsce kąpieliskowe. Stawów jest aż 18, jednak tylko jeden pełni funkcję kąpieliska – pozostałe przeznaczone są do celów wędkarskich. Zalesie Górne z racji swojego fantastycznego położenia w samym sercu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego – niedaleko Warszawy i tylko 3 km od Piaseczna – jest idealnym miejscem na krótki weekendowy wypad, nawet jeśli dysponujemy tylko kilkoma godzinkami wolnego czasu, tzw. „po pracy”.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Południowy akwen, w którym można pływać jest podzielony mostkiem na 2 części. Przy tej bardziej południowej mamy wypożyczalnię kajaków, łódek i rowerów wodnych, jest tu także wysepka, na którą można przybić. Bardziej północna część, do której można się dostać piechotą, idąc poprowadzonym dookoła jeziora deptakiem bądź też przepływając łódką czy kajakiem pod wyżej wspomnianym mostkiem również jest fajna i bardziej dzika (można spotkać wielu wędkarzy, którzy zwierzają się, że łapią tu szczupaki, sumy, karpie i karasie). Cena: 15 zł za cały dzień wędkowania.

Jeśli bardzo dbacie o higienę albo przyjeżdżacie do Zalesia z malutkimi dziećmi, zamiast w stawie możecie wykąpać się w położonym po drugiej stronie akwenu (wystarczy przejść przez mostek) basenie. Basen należy do ośrodka wczasowego Wisła, a woda w nim jest bardzo czysta gdyż jest pozyskiwana ze źródła głębinowego. Basen ma także wybudowaną zjeżdżalnię, boisko do siatkówki oraz plac zabaw na naszych pociech. Cena wstępu: dorośli – 15 zł, dzieci – 10 zł.

Powierzchnia basenu: 0,5 ha

Adres: Staw w Zalesiu Górnym, który jest przeznaczony do kąpieli jest wysunięty najbardziej na południe – ul. Pionierów przy drodze wojewódzkiej 873 (27 km na południe od centrum Warszawy).

Dojazd: Z centrum jedziemy wzdłuż linii metra – cały czas ul. Puławską przez Ursynów, Pyry, Mysiadło i Piaseczno. Trzymamy się drogi krajowej nr 79, przejeżdżamy przez Żabieniec i ok. 2 km za nim skręcamy w prawo w drogę wojewódzką nr 873. Potem skręcamy w prawo w Gościniec Warecki, w lewo i na końcu znów w prawo.
Do Zalesia można też łatwo dojechać kolejką podmiejską z centrum Warszawy.

Widok z lotu ptaka na Brok i Bug. Źródło: www.brok.pl

Plaża w Broku nad Bugiem

Zalew w Siedlcach nad rzeką Muchawką (zdjęcie nadesłane przez jednego z naszych fanów)

Zalew nad Muchawką w Siedlcach