close
Zalew Nielisz pod Zamościem

Zalew Nielisz pod Zamościem

Zalew w Nieliszu już niedługo ma się stać oferującym szereg atrakcji kąpieliskiem z prawdziwego zdarzenia (www.roztocze.net)

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa lubelskiego!

Ogromny zalew w Nieliszu już niedługo ma się stać oferującym szereg atrakcji kąpieliskiem z prawdziwego zdarzenia. Źródło: www.rZalew Nielisz to największy zbiornik wodny całego województwa lubelskiego – jego powierzchnia to aż 950 ha, czyli 9,5 km²! Zalew powstał poprzez utworzenie zapory na rzekach Wieprz i Por. Postawiono tam elektrownię wodną o mocy 362 kW.

Samo kąpielisko jest bardzo świeżutkie – dopiero po kilku latach starań gmina nareszcie dostała od Unii Europejskiej środki finansowe na utworzenie plaży, mola oraz całej infrastruktury turystycznej. Wielkie otwarcie zaplanowano na początek lipca tego roku, więc wszystko okaże się na dniach. Ogromnym atutem ma być tor wioślarski, a być może w niedalekiej przyszłości także do wakeboardu.

Powierzchnia: 950 ha

Adres: Zalew Nielisz oddalony jest o 20 km w kierunku północno-zachodnim od Zamościa i o ok. 6 km na północ od Szczebrzeszyna (76 km na południowy wschód od centrum Lublina).

Dojazd: Najszybciej z Lublina przez Piaski – drogą krajową nr 12 (czyli ekspresowa E372). W Piaskach skręcamy w prawo w drogę wojewódzką 837, którą dojeżdżamy do Żółkiewki-Osady. Jedziemy cały czas 837-ką i w Stawie Ujazdowskim skręcamy w prawo. W ten sposób docieramy prosto nad Zalew Nielisz.

Żwirownia w Międzyrzecu Podlaskim charakteryzuje się wysokim brzegiem. Źródło: www.miedzyrzecsiedzieje.pl

Kąpielisko Żwirownia w Międzyrzecu Podlaskim

Kąpielisko w Jastrzębiu przyciąga radomiaków. Źródło: www.portalszydlowiecki.pl

Zalew w Jastrzębiu koło Szydłowca